Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

XXI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 20-lecia

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 6 maj, 2021 - 10:08, aholownia

Mateusz Mróz-zwycięsca kategorii Najpopularniejszy sportowiec 10-lecia. fot. Ewelina Lach

XXI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 20-lecia – wyniki głosowania

Znamy laureatów XXI Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Pod-czas tegorocznej edycji zostało wyłonionych dwóch sportowców 20-lecia, a in-ternauci wybrali Najpopularniejszego Sportowca Warszawy ostatniej dekady. 

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy już na stałe wpisał się w kalendarz wy-darzeń sportowych stolicy. W tym roku, ze względu na epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie wielu krajowych i międzynarodowych imprez sportowych, organizatorzy i kapituła plebiscytu podjęli decyzję o zmianie formuły nagrody za rok 2020.

- Bardzo żałuję, że nie możemy -  tak jak co roku -  uhonorować wszystkich naszych sportowców, ich sportowego wysiłku oraz roli w  promowaniu Warszawy w kraju i za granicą. Mam nadzieję, że będziemy mogli to uczynić w przyszłym roku, bo wierzę, że nie kończą oni swoich karier i nadal będą zwyciężać – mówi Rafał Trzaskowski, prezy-dent m.st. Warszawy.

Kapituła dokonała wyboru Najlepszego Sportowca Warszawy 20-lecia spośród zwycięzców kategorii Najlepszy Sportowiec Roku i Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku z ostatnich 20 lat, czyli od pierwszej edycji plebiscytu. Spośród zwycięzców kategorii Naj-popularniejszy Sportowiec Roku z ostatnich 10 lat (od dekady ta kategoria wybierana jest w plebiscycie) internauci - w powszechnym głosowaniu - wybrali Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 10-lecia.

W ciągu dwudziestu edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy przyznano wyróżnienia w kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku (2000-2019), Najlepszy Sporto-wiec Niepełnosprawny Roku (2001-2019), Trener Roku (2001-2019), Najlepszy Sporto-wiec w kategorii Juniorów (2000-2005), Trener Sportu Młodzieżowego (2007-2010), Spon-sor Roku (2007-2011), Sportowa Impreza Roku (2007-2019), wyróżnienie specjalne za całokształt działań na rzecz sportu warszawskiego (2007-2010), Sportowa Osobowość Roku (2012-2019), Drużyna Roku (2010), Sportowa Drużyna Klubowa Roku (2018-2019) oraz Najpopularniejszy Sportowiec Roku (2010-2019).
Tegoroczni laureaci
- Zastanawialiśmy się czy w związku z obecną sytuacją przeprowadzać tegoroczną edy-cję plebiscytu, jednak zdecydowaliśmy, że nie możemy nie docenić naszych sportowców, ich pracy, jaką wkładają w przygotowania do kolejnych sezonów startowych. Dlatego organizatorzy i kapituła zdecydowali o przeprowadzeniu plebiscytu i zmianie jego formy. Postanowiliśmy wybrać najlepszych z dotychczasowych zwycięzców oraz dać państwu możliwość wyboru swojego ulubieńca w otwartym, internetowym głosowaniu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Decyzją kapituły Najlepszym Sportowcem Warszawy 20-lecia została Anita Włodar-czyk - Najlepszy Sportowiec Warszawy lat 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018. Lekkoat-letka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.

Natomiast Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym Warszawy 20-lecia został Dariusz Pender - Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny lat 2011, 2012 i 2014. Szermierz uprawiający szermierkę na wózkach, multimedalista igrzysk paraolimpijskich.

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 10-lecia przyznany w głosowaniu internetowym przypadł Mateuszowi Mrozowi - mistrz świata w taekwon-do ITF, multime-dalista najważniejszych turniejów w tej dyscyplinie.

Statuetki, listy gratulacyjne i nagrody wręczyli wiceprezydent Renata Kaznowska, dyrek-tor Janusz Samel oraz przedstawiciele Kapituły Plebiscytu – Tomasz Majewski, Robert Korzeniowski, Andrzej Supron. 

- Mam nadzieję, że kolejny, XXII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy, uda nam się zorganizować w klasycznej formie, a głodni rywalizacji i zwycięstw sportowcy będą osiągać w 2021 roku wysokie wyniki, dając państwu i kapitule twardy orzech do zgryzienia przy wyborze tych najlepszych – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.
Film z wręczenia nagród jest dostępny na miejskim kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=LaeZUgeyQMU

Skrócona wersja filmu dostępna na Facebooku Pani  Renaty Kaznowksiej, wiceprezydent m.st. Warszawy: https://fb.watch/5jo2_FGhv0/

Nadesłano:A.Rey-Klugiewicz, Biuro Sportu i Rekreacji