Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Zmagania grupy biegowej Maj 2018

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 27 czerwiec, 2018 - 10:25, arey

Zmagania grupy biegowej Maj 2018

Dzięki wsparciu Pań Alicji Troniny, Martyny Lewandowskiej i Pana Szymona Głąba z Fundacji Maratonu Warszawskiego, kolejny raz mogliśmy pobiec w największym biegu sztafetowym, wywodzącym się z Japonii, Ekidenie. Grupa Biegowa UM W-wa wystawiła dwa składy, kapitanami byli, Piotruś Dziekan i Cyprian Świś, a wraz z nimi pobiegli, Waldek Żółciński, Agnieszka Kerner, Danusia Surowiak, Jacek Karczewski, Sławek Banaszkiewicz, Paweł Libera, Jaś Piotrowski, Witek Naczulski, Mariusz Polnik i Marcin Olchowik. 

   Między zmianami, Cyprian udał się w inną część Warszawy na dekorację medalem  Ministra Zdrowia - Honorowy Krwiodawca Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

 

   Pierwszy Nadwiślański Triathlon wygrał Michał Kostrzewa, Monika Demnicka wraz z córka Oliwią wywalczyły 4 miejsce, start zaliczyła również Arleta Dudzińska oraz Jacek Karczewski, Jaś Piotrowski    i Paweł Libera. Michał wystartował również w maratonie rowerowym Langa na Wilanowie.

   W kolejnym biegu Grand Prix Żoliborza, pobiegł Michał Machnacki.

   W Pucharze Maratonu, widzieliśmy Iwonkę Szarską i Łukasza Zientka.

   Na Juwenalia, SGH z organizowała bieg, w którym widzieliśmy rodzinę Bałackich, Kacperka, Kasię  i Jacka, oraz Marcina Olchowika, który kilka godzin wcześniej startował w Ekidenie.

   W pięknym miejscu, nad Wisłą odbyła się kolejna edycja Biegu Wegańskiego. Na 10 km wystartował Waldek, Witek, Ania Strachocka, Ewelinka Zajączkowska, Marcin. Po kontuzji do biegania wróciła Kasia Banasik, a w drużynie zadebiutował Grześ Bokiniec z żoną Ksenią. Na 5 km mieliśmy Jacka i Kasię Bałackich, Jasia, Sławka i Pawła Lecha. Dzień wcześniej odbyło się sprzątanie brzegu Wisły.

   Podziękowania od naszej grupy dla Pani Violetty Donaradzkiej.

 

 

nadesłane prze: Waldemar Żółciński, UM warszawa