Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Zmagania grupy biegowej Czerwiec 2018

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 27 czerwiec, 2018 - 10:38, arey

Zmagania grupy biegowej Czerwiec 2018

Drugą część maja rozpoczęliśmy w podwarszawskich Kruszach, w patriotycznym Biegu Cichociemnych. I jak zwykle startowaliśmy w ogromnym upale, przy wysokiej wilgotności powietrza, po okolicznych lasach i piachach, w składzie Agnieszka Kerner i Waldek Żółciński. W podobnych warunkach odbył się bieg Po Złote Jabłko w Lasach Chotomowskich. W biegu głównym wystartował Witek Naczulski, a w rodzinnym Michał Machnacki.

  W Klubowej Mili, widzieliśmy Zbyszka Wileńskiego, krótko i szybko.

   W Twierdzy Modlin odbyła się kolejna impreza przeszkodowa Runmaggedon, a w nim nasi biegacze, Michał Kudłaczyk, Grześ Bokiniec, Bałacki Jacek, Cyprian Świś, Sławek Banaszkiewicz, Radek Rukszan oraz Paweł Libera.

   W Podkowiańkiej Dysze śmignął Cyprian.

   Parkrun Praga zaliczył Jaś Piotrowski.

   W Biegu Mam zobaczyliśmy Jolę Rabę.

   Kolejny raz, Joasia Maj w przerwie biegowej zdobywa szczyty. Tym razem wybrała się na wulkaniczny Teide, na Tenerifie. Zimowym wejściem, zaliczył ten szczyt Marcin Olchowik.

   W Cisnej w Biegu Rzeźnika - Enigma w ekstremalnie trudnych warunkach  startowała nasza Monika Demnicka, na dystansie 35 km, a Ewelinka Zajączkowska 28 km w rywalizacji Rzeżniczka.

   W Rębkowie, W Pogoń za lisem, popędził Witek.

   A Nocną Wyszkowską Dychę, zaliczył Marcin Olchowik.

   W Mistrzostwach Świata Geografów  i Mistrzostwach Pilotów i Personelu Latającego, czyli VI Biegu Sto-nogi w Milanówku wystartował Cyprian z Waldkiem, jak to zwykle bywa w czerwcu, w samo południe, w ogromnym upale.

   W Triathlonie 5150 Enea, mieliśmy trójkę naszych reprezentantów w starcie solowym, Kasia Banasik, Jaś Piotrowski i Grześ Bokiniec. Sztafetę utworzyła doborowa trójka, Prezydent Michał Olszewski, były Prezydent Jarosław Jóźwiak i dyrektor BSiR, Janusz Samel. Zwycięzców dekorowała Pani Prezydent Renata Kaznowska wraz z szefem Komisji Sportu, Pawłem Lechem.

   W Berlinie na Parkrunie wystartował Michał Machnacki, by następnego dnia pobiec w Legionowskiej Dysze wraz z Witkiem Naczulskim.

   Niezmordowana Monika Demnicka, startuje co kilka dni na bardzo długich trasach, pobiegła tym razem w Grodzisku Wielkopolskim, w półmaratonie, a za tydzień biegnie nad morzem 15 km.

   Trzeba przyznać, że pod względem startowym, ten weekend był wystrzałowy.

 

 

Nadesłane przez: Waldemar Żółciński, UM Warszawa