Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Zadanie publiczne - Aktywny Warszawiak -zajęcia nordic walking

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 1 kwiecień, 2019 - 13:08, aholownia

Zadanie publiczne - Aktywny Warszawiak -zajęcia nordic walking

Zadanie publiczne - Aktywny Warszawiak -zajęcia nordic walking

W ramach realizacji zadania na 6 ścieżkach zlokalizowanych na obszarach parkowych i leśnych m. st. Warszawy w dzielnicach – Bielany (Las Bielański – przy Metrze Wawrzyszew), Praga-Południe (park Skaryszewski – przy wejściu od ronda Waszyngtona), Praga-Północ (park Praski i ścieżka nad Wisłą – przy wejściu do parku naprzeciwko parkingu), Śródmieście (Łazienki – przy bramie od strony Belwederu), Mokotów (Pole Mokotowskie – niedaleko skrzyżowania ul. Batorego i al. Niepodległości przy kamieniu „Solidarności”), Ochota (Pole Mokotowskie – przy restauracji Jeff’s) – zostaną zorganizowane 1,5-godzinne zajęcia nordic walking. W każdej lokalizacji zajęcia będą się odbywały 2 razy w tygodniu.

Łącznie w okresie od 23 kwietnia do 30 października odbędzie się 250 zajęć nordic walking. Przewidywana jest przerwa wakacyjna w sierpniu.
 
Zajęcia będą się składały z rozgrzewki, marszu z kijami techniką nordic walking i rozciągania. Zajęcia są skierowane do różnych grup wiekowych i społecznych, w tym kobiet i mężczyzn, osób nieaktywnych ruchowo w różnym przedziale wiekowym i osób z nadwagą oraz mających problemy z utrzymaniem właściwej wagi, a także seniorów. Będą dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Podczas zajęć przekazywane będą informacje o prozdrowotnych zaletach treningów nordic walking i ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Informacja o zadaniu pojawi się na stronie www.trzykroki.org – tam też pojawi się harmonogram z opisem miejsc spotkań i terminów zajęć. O zadaniu i jego realizacji poinformujemy również mieszkańców Warszawy na ulotkach i roll-upie oraz w trakcie audycji radiowej.

Program Aktywny Warszawiak jest współfinasowany ze środków m.st. Warszawy

Nadesłano: Monika Szybilska,Biuro Sportu i Rekreacji

Pliki do pobrania

  1. 1.
    HARMONOGRAM
    (plik: harmonohram_aw_trzy_kroki.ods, rozmiar pliku: 8.05 KB)
    Pobierz