Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Piknik inaugurujący „Lato w Mieście – „Bądź bezpieczny latem w...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 19 czerwiec, 2018 - 11:28, arey

Piknik inaugurujący „Lato w Mieście – „Bądź bezpieczny latem w mieście”

Wakacje nadchodzą, a wraz z nimi Lato w Mieście. Już dzisiaj zapraszamy na inauguracyjny Piknik 27 czerwca, w godz. 10.00-14.00 w Parku Agrykola

 

27 czerwca, w godz. 10.00-14.00 w Parku Agrykola (przy ul. Myśliwieckiej) odbędzie się piknik inaugurujący „Lato w Mieście – „Bądź bezpieczny latem w mieście” organizowany jest wspólnie przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Biuro Edukacji, Biuro Sportu, Stołeczną Estradę.

Z tej okazji służby mundurowe przygotowują wyjątkowe atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy, prezentacje specjalistycznego sprzętu oraz metod pracy.

Podczas pikniku zaprezentują się przedstawiciele wielu formacji służb mundurowych, prezentowany będzie pokaz sprzętu specjalistycznego i ratowniczego, prezentacja umundurowania służbowego, nauka udzielania pierwszej pomocy, prezentacja mobilnej syreny do alarmowania i ostrzegania ludności, pokaz tresury psów, gry i zabawy oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji nadchodzących wakacji.

Będzie można zobaczyć m.in. pojazdy i sprzęt specjalistyczny używany na co dzień przez funkcjonariuszy:

  • Komendy Stołecznej Policji,
  • Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej,
  • Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej,
  • Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej,
  • Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

 

Swoje stoiska na pikniku będą miały również: Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Ratownictwa PCK Warszawa oraz Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego S12, Tramwaje Warszawskie, Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa, Sieciaki, Centrum Nauki Kopernik oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Organizacja UNICEF poprowadzi zabawy i konkurencje tematyczne, mające na celu uświadomienie polskim dzieciom jak dużym problemem w niektórych obszarach Afryki jest dostęp do czystej wody. Jednocześnie, na bieżni treningowej dzieci sprawdzą, jaki dystans każdego dnia przechodzą ich rówieśnicy, by dotrzeć do źródeł wody, a także posłuchają wystąpienia Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, który przybliży im ten problem.  

Na edukacyjne zabawy dla najmłodszych w ramach warsztatów Cieśli Okrętowego i Żaglomistrza Wiślanego zaprosi Fundacja Szerokie Wody. Dzieci i młodzież będą mieli okazję, zaplatać węzły, obsługiwać żagle a nawet zamienić się w okrętowych stolarzy!  - wszystko pod czujnym okiem doświadczonych animatorów.

 

Nie zabraknie również Sportu. Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego "Agrykola" na boiskach Agrykoli przygotowało gry, zabawy i pokazy sportowo-rekreacyjne. Uczniowski Klub Sportowy Akademia zorganizuje pokazy sportów walki i samoobrony.

Na wszystkich spragnionych wodę w beczkowozie przygotowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Przez całą imprezę na scenie czekać będą również liczne konkursy z upominkami i nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Patronami medialnymi tegorocznej edycji „Lata w Mieście” są Super Express oraz Radio ESKA

 

Nadesłała: Katarzyna Twardowska

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: szczegolowy_wykaz_prezentacji_na_stoiskach.docx, rozmiar pliku: 16.81 KB)
    Pobierz