Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Pływalnia kryta

Powiększ Zwykły Pomniejsz
Pływalnia kryta - Żoliborz www.osir-zoliborz.waw.pl Dane adresowe:
ul Potocka 1
Warszawa
Dane kontaktowe:
tel.: 22 832-46-00

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami:

2 stanowiska parkingowe dla osób poruszających się na wózkach na parkingu zew. oraz 1 wydzielone miejsce parkingowe w garażu podziemnym. Z garażu podziemnego do holu głównego pływalni prowadzi winda. Do wejścia głównego prowadzi podjazd dla wózków. Na parterze pływalni (hol główny) znajduje się szatnia odzieży wierzchniej, wejście do zaplecza szatniowo-natryskowego prowadzące bezpośrednio na halę pływalni, siłownia, sala fitness, gabinety odnowy biologicznej, barek oraz sklepik z akcesoriami sportowymi.
   Na hali pływalni znajdują się trzy niecki basenowe, basen do nauki pływania (brodzik) o głębokości 0,9m, basen rekreacyjny o głębokości do 1,4m oraz basen sportowy o głębokości 2,0-2,25m. Zarówno do brodzika jak i do basenu rekreacyjnego prowadzą łagodne zejścia (schodki), Ośrodek nie posiada wind-podnośników, które umożliwiają samodzielne wejście i wyjście z niecki basenowej, w razie potrzeby na prośbę klienta pomocą służy obsługa basenu znajdująca się na hali pływalni.  Utrudnione jest korzystanie z jacuzzi oraz zjeżdżalni, ponieważ znajdują one się na podwyższeniu i prowadzą do nich schodki.  
   Wszystkie usługi oferowane przez OSiR znajdują się na poziomie parteru, co umożliwia skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózkach bez pokonywania stopni, progów itp. Ośrodek posiada szatnie rodzinne, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami. Każda z szatni wyposażona jest w przebieralnie, toalety, natryski przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się również na poziomie I, na który można się dostać za pomocą windy znajdującej się w holu pływalni. Na poziomie I znajdują się również pomieszczenia administracji oraz trybuny widokowe.
Ośrodek oferuje dla osób niepełnosprawnych wydłużony do 30 minut tzw. czas techniczny tj. czas niezbędny na przygotowanie się przed wejściem i po wyjściu z hali pływalni.
Do Państwa dyspozycji obok kasy basenowej przy wejściu do szatni znajduje się wózek inwalidzki.