Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

TEKWONDO OLIMPIJSKIE. Patrycja Adamkiewicz Mistrzynią Europy...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: , kprzygoda

TEKWONDO OLIMPIJSKIE. Patrycja Adamkiewicz Mistrzynią Europy Młodzieżowców.

PATRYCJA ADAMKIEWICZ ZDOBYŁA ZŁOTO NA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH EUROPY

Nadesłał: Marcin Sadowski, marcin.sadowski.poczta@gmail.com fot. Nadesłał: Marcin Sadowski, marcin.sadowski.poczta@gmail.com

Młodziutka zawodniczka AZS-AWF Warszawa - Patrycja Adamkiewicz, wywalczyła w stolicy Bułgarii Młodzieżowe Mistrzostwo Europy w Taekwondo olimpijskim. W bardzo silnie obsadzonej kategorii do 57 kilogramów nasza zawodniczka była najlepsza spośród 27 rywalek z Europy. Patrycja Adamkiewicz to mimo młodego wieku bardzo doświadczona zawodniczka, która wzmocniła szeregi AZS-AWF Warszawa. Wcześniej Patrycja zdobywała między innymi Mistrzostwo Europy Kadetów, wicemistrzostwo Europy Juniorów, a od kwietnia tego roku może pochwalić się tytułem Młodzieżowej Mistrzyni Europy w kat. 57 kg. Śmiało można stwierdzić, że kariera Patrycji rozwija się w bardzo dobrym kierunku - nie ukrywa satysfakcji szkoleniowiec Patrycji - Tomasz Pyciarz.

Droga do finału w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2017 nie była łatwa, na Mistrzostwach Europy o laury walczą najlepsi reprezentanci swoich krajów. W kategorii wagowej Patrycji zgłoszonych było 27 zawodniczek a do zdobycia złota Patrzycja musiała zwyciężyć kolejno w pięciu pojedynkach. W pierwszym pojedynku Patrycja  pokonała 14:5 Słowaczkę - Gabrielę Bohusową. Następnie 5:0 Litwinkę Klaudię Tvaronaviciute. W ćwierćfinałowym pojedynku Polka okazała się lepsza od Turczynki Tugby Yilmaz, zwycięzając 5:3. W półfinale Niemka Jasmin Richter musiała uznać wyższość stołecznej zawodniczki, przegryajac 0:5. W pojedynku decydującym o złocie Patrycja Adamkiewicz pokonała kolejną reprezentantkę Turcji - Ikrę Kayir 7:0.

Każdy medal szalenie cieszy, ale nie ukrywam, że możliwość usłyszenia Mazurka Dąbrowskiego na tak istotnej imprezie to ogromne przeżycie. Złota nie zastąpi nic - powiedział trener Tomasz Pyciarz jeden ze współautorów sukcesu zawodniczki AZS-AWF Warszawa.

Poza Patrycją Adamkiewicz, w reprezentacji kraju na zawody w Bułgarii znaleźli się także  inni reprezentanci stołecznego AZS AWF: Mateusz Nowak, Milena Mazurek i Gabrysia Dajnowicz. Mateusz Nowak rywalizował w kategorii 58 kilogramów, jednak uległ na początku zmagań rywalowi z Izraela - Dimitri Nagaevowi. Milena Mazurek nie zdołała w kategorii 62 kilograów pokonać Włoszki Natalii d'Angelo, a Gabrysia Dajnowicz uległa Norweżce -  Silje Petersen.

Najważniejszą imprezą tego roku w taekwondo będą Mistrzostwa Świata w Korei, które odbędą się w czerwcu. Niebawem znany będzie skład reprezentacji Polski. Szansę na wyjazd do Azji ma grupa sportowców stołecznych taekwondzistów, w tym między innymi Patrycja Adamkiewicz, Piotr Paziński, Aleksandra Krzemieniecka i Anika Godel-Chełmecka.

Dla Patrycji Adamkiewicz tegoroczna wiosna to szczególnie pracowity czas, świeżo upieczona Młodzieżowa Mistrzyni Europy ma przed sobą egzamin maturalny, na co dzień Patrycja Adamkiewicz uczy się w Zespole Szkół Sportowych numer 50 im. Janusza Kusocińskiego przy ulicy Lindego na warszawskich Bielanach.

Przygotował: Tomasz Pyciarz, AZS AWF Warszawa/taekwondo olimpijskie, tel: 600 373 721,
Nadesłał: Marcin Sadowski, marcin.sadowski.poczta@gmail.com