Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

ZAPASY. XXVI Międzynarodowy Turniej UWW Memoriał Wacława...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: , akanabus

ZAPASY. XXVI Międzynarodowy Turniej UWW Memoriał Wacława Ziółkowskiego.

XXIV Międzynarodowy Turniej UWW Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym i XIX Międzynarodowy Turniej UWW POLAND OPEN w zapasach kobiet i LVIII Międzynarodowy Turniej UWW Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym, odbyły się w dniach 24 -26.07.2015 r. w hali widowiskowo-sportowej "Arena Ursynów" w Warszawie.

 fot.

W zawodach uczestniczyła cała czołówka zawodników z Polski na czele z Damianem Janikowskim i Agnieszką Wieszczek-Kordus brązowymi medalistami igrzysk olimpijskich Londyn 2012 oraz srebrnymi medalistami I Igrzysk Europejskich w zapasach Roksaną Zasiną, Katarzyną Krawczyk, brązowymi medalistami  Iwoną Matkowską, Radosławem Marcinkiewiczem. Nie startował jedynie Magemedemmuradem Gadzhievem z powodu kontuzji. Na matach Warszawy mogliśmy podziwiać całą plejadę międzynarodowych gwiazd sportu zapaśniczego na świecie. W stylu klasycznym startowało trzech aktualnych mistrzów olimpijskich z Londynu, dwóch wicemistrzów i trzech brązowych medalistów. W zapasach kobiet trzy medalistki z IO z Londynu ,a w stylu wolnym startowało dwóch aktualnych mistrzów świata. Obsada zawodów była znakomita.

W zawodach w stylu wolnym wystartowała rekordowa liczba uczestników 149 zawodników z 26 krajów, w stylu klasycznym walczyło aż 221 zawodników z 29 krajów, a w zapasach kobiet 136 zawodniczek z 26 reprezentacji. Był to najliczniej obsadzony turniej w zapasach w tym roku na świecie. Zawody w Warszawie stanowiły ostatni sprawdzian formy sportowej przed wrześniowymi mistrzostwami świata w Las Vegas, a dla wielu uczestników były to też kwalifikacje do reprezentacji kraju na MS 2015.

Zawody można było oglądać na żywo w TVP SPORT w dniu 25.07.2015 r. w godz. 19.30-22.30. Przez trzy dni odbywała się też transmisja internetową na stronach

Pytlasiński: http://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/828/?lang=english
Ziółkowski: http://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/907/?lang=english
PolandOpen: http://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/908/?lang=english

W czasie całego turnieju można było oglądać dużo wspaniałych pojedynków zapaśniczych jak choćby pojedynki Katarzyny Krawczyk, która zwyciężyła w kat. wag. do 53 kg. Wiele emocji dostarczyły walki naszych reprezentantów wspomnianych wyżej ale i takich jak: Mateusz Bernatek, Radosław Baran, rodzeństwo Monika i Tadeusz Michalikowie. W sumie nasza reprezentacja zdobyła 10 medali.

Przez trzy dni zawodów ok. 1000 widzów, w tym dzieci i młodzież odwiedziła Arenę Ursynów. Gościliśmy też wielu byłych, wybitnych zawodników jak: Andrzej Wroński dwukrotny mistrz olimpijski, Andrzej Malina były mistrz świata, Andrzej Supron i wiele, wiele innych gwiazd sportu.

Pomysł organizacji zawodów w takiej formule spodobał się uczestnikom. Zawody w Warszawie będą kontynuowane w następnych latach.

http://www.warszawa.pl/sport/trzy-turnieje-zapasnicze-w-hali-arena-ursynow/