Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Zawodnicy Wisły Płock wygrali VII Memoriał Jacka Zglinickiego

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 15 listopad, 2011 - 12:23, akanabus

W finale 2-dniowego turnieju piłki ręcznej, który w niedzielę zakończył się w Warszawie faworyzowani Płocczanie pokonali stołeczną Agrykolę 16:13. Spotkanie miało nadspodziewanie wyrównany przebieg, a do przerwy warszawski klub prowadził 9:7. W końcówce młodzi szczypiorniści z Płocka, lepiej wytrzymali mecz kondycyjnie.

Zawodnicy Wisły Płock wygrali VII Memoriał Jacka Zglinickiego

W zawodach wspieranych przez Urząd Miasta Stołecznego uczestniczyły zespoły chłopców z roczników 1995/96, wystartowało 9 drużyn, w tym 3 z Warszawy, dwa zespoły Wisły Płock, klub z Zielonej Góry oraz reprezentacje województw dolnośląskiego, łódzkiego i podkarpackiego. W meczu o 3. miejsce drużyna z Podkarpacia pokonała UKS Wilanowia Warszawa 20:12.

Memoriał Jacka Zglinickiego to jedna z niewielu tego typu imprez w Warszawie. Obok wspierania rozwoju piłki ręcznej służy też upamiętnieniu jednego z najwybitniejszych trenerów w historii polskiego szczypiorniaka; dwukrotnego selekcjonera reprezentacji narodowej. Szkoleniowiec, który zmarł w 2004 r. w wieku 62 lat, w I połowie lat ’90 ub. wieku zdobył pierwsze w historii medale dla Warszawy w mistrzostwach Polski mężczyzn oraz Puchar Polski (wszystkie z Warszawianką); był również szkoleniowcem reprezentacji Meksyku i Emiratów Arabskich.

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. SKF Wisła Płock
2. Agrykola Warszawa
3. Reprezentacja Podkarpacia
4. UKS Wilanowia
5. Reprezentacja Dolnego Śląska
6. Reprezentacja Woj. Łódzkiego
7. AWF Warszawa
8. Szczypiorniak Zielona Góra
9. SKF Wisła Płock II

Podziękowania
Stowarzyszenie im. Jacka Zglinickiego pragnie serdecznie podziękować za wsparcie przy organizacji turnieju Zarządowi Województwa Mazowieckiego, Urzędowi Miasta Stołecznego Warszawy, firmom: Honda Aries Power, Galeria SD, Klima- Dex, Toyota Polska, Kresowa Hawira i osobom prywatnym, bez pomocy których VII edycja Memoriału byłaby niemożliwa. Dziękujemy.