Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

ZAJĘCIA DLA WARSZAWIANEK I WARSZAWIAKÓW NA SIŁOWNI PLENEROWEJ

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 23 kwiecień, 2019 - 08:37, aholownia

ZAJĘCIA DLA WARSZAWIANEK I WARSZAWIAKÓW NA SIŁOWNI PLENEROWEJ

 W ramach realizacji zadania na siłowniach zlokalizowanych na obszarach parkowych m. st. Warszawy w dzielnicach: Śródmieście (siłownia na Polu Mokotowskim od strony ul. Waryńskiego na wysokości pomnika Lotników), Ochota (siłownia na Polu Mokotowskim od strony ul. Batorego przy parkingu), Praga-Południe (siłownia w parku Skaryszewskim) – będą prowadzone zajęcia z wykorzystaniem dostępnego na siłowniach sprzętu. Na siłowniach będzie się odbywało ogółem 6 godzin zajęć tygodniowo w okresie od 6 maja do 30 września. Przewidujemy przerwę wakacyjną w sierpniu.

Zajęcia będą się składały z rozgrzewki, ćwiczeń na sprzętach w zielonej siłowni i rozciągania. Instruktor będzie indywidualnie podchodził do każdego ćwiczącego uczestnika. Zajęcia będą skierowane do osób powyżej 18 roku życia z różnych grup społecznych, w tym kobiet i mężczyzn, osób nieaktywnych ruchowo i osób z nadwagą oraz mających problemy z utrzymaniem właściwej wagi, a także młodzieży dorosłej i seniorów oraz dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Tempo ćwiczeń będzie więc dostosowywane do możliwości każdego uczestnika. Podczas zajęć przekazywane będą informacje o prozdrowotnych zaletach regularnych treningów i ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Informacja o zadaniu pojawi się na stronie www.trzykroki.org. O zadaniu i jego realizacji poinformujemy również mieszkańców Warszawy na ulotkach oraz małych plakatach, które zostaną umieszczone przy siłowniach. Będą one promowały program oraz działania m. st. Warszawy w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i zdrowego stylu życia. Instruktorzy będą wyposażeni w widoczne koszulki z logo Miasta.

Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.
 

 

Nadesłano:M.Zienkiewicz, Biuro Sportu i Rekreacji