Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

XVII Grand Prix International Juniorów i Młodzików

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 14 październik, 2020 - 09:45, a.wasowska

XVII Grand Prix International Juniorów i Młodzików – Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona – 16-18 X 2020 r. fot. XVII Grand Prix International Juniorów i Młodzików – Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona – 16-18 X 2020 r.

Od piątku 16 X do niedz. 18 X rozegrane zostanie "XVII Grand Prix International Juniorów i Młodzików - Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona".

Turniej będzie na 2 halach sport. w dzielnicy Wesoła: główna w SP 385 ul. Klimatycznej 1, mniejsza w SP. 173, przy ul. Brata Alberta 16.

Na hali dużej będą gry w kat: U-15, U-19. Na hali mniejszej grać będą gry kat. U-17.

Początek w piątek po południu, finały w niedzielę po południu.

Organizatorem jest Środowiskowy Klub Badmintonowy "Harcownik" - Warszawa, wspierany przez Miasto St. Warszawę, Urz. Marszałk. Woj. Mazowieckiego i Min. Sportu.

Patronem medialnym jest portal "Badminton Zone", sportowym RSL i FORZA. Turniej w PZBad. ma rangę najwyższą po Mistrzostwach Polski, czyli Grand Prix. Tu startują już zawodnicy o poziomie wyższym od przeciętnej – słabsi z zasady nie są zgłaszani. Zagra prawie 230 zawodników w 3 kat. wiekowych.

Z powodu pandemii nie ma uczestników zagranicznych tak, jak co roku bywało. Ale i tak zagra 10 zawodników z Ukrainy. Łącznie stratują zaw. z niemal 60 klubów. W tym najlepsi w kraju w swych kategoriach.

Zawody grane są systemem grupowo-pucharowym - w singlach, deblach i mikstach. Zdobywcy każdych pierwszych trzech miejsc otrzymują medale oraz nagrody rzeczowe - wartość ich wynosi ok. 8 tys. zł. 4 najlepsze kluby otrzymują puchary i nagrody rzeczowe – tuby lotek.

Z powodów sanitarnych zawody odbędą się bez udziału publiczności, a wstęp będą mieli tylko uczestnicy i obsługa. Ale będzie prowadzona transmisja na żywo z meczów na kanale YouTube "Badminton - Polska": non-stop przez wszystkie godziny turnieju z kilku kortów centralnych dużej hali. Możliwe będzie też do odtworzenia po zakończeniu turnieju. 

Impreza „XVII GRAND PRIX INTERNATIONAL Juniorów i Młodzików – Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona” jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy.

Nadesłał: M. Czapliński, ŚKBad. "Harcownik" - Warszawa