Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

XIX edycja Pucharu Świata w szermierce na wózkach „Szabla...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 10 lipiec, 2019 - 09:58, aholownia

XIX edycja Pucharu Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego”

Dwóch zawodników na wózkach w trakcie pojedynku. fot. Dwóch zawodników na wózkach w trakcie pojedynku.

W dniach od 11 do 15 lipca w Stolicy będą krzyżować ze sobą bronie najlepsi szermierze na wózkach podczas XIX edycji Pucharu Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego”.
Do udziału w Imprezie akces zgłosiło ponad 250 zawodników z 34 państw. Pada zatem kolejny rekord podczas warszawskiego turnieju - stołeczna "Szabla Kilińskiego" jest już od wielu lat największą na świecie szermierczą imprezą  dla sportowców z niepełnosprawnościami. O medale i główne trofea - repliki szabli Kilińskiego - nie będzie łatwo. Kibicujmy razem biało-czerwonym.

Większość ekip przyjeżdża do stolicy już 10 lipca. Regulaminowe kontrole broni, kontrole wózków, klasyfikacje medyczne, ostatnie szlify techniki podczas treningów i motywujące zebrania z trenerami. Walki rozpoczynają się 11 lipca. Na pierwszy ognień idą szabliści i szpadzistki. Czy Adrian Castro lub Grzegorz Pluta staną na podium? Jak poradzą sobie nasze wspaniałe dziewczyny: Marta Fidrych, Kinga Dróżdż, Renata Burdom, Patrycja Haręza i Jadwiga Pacek? Tutaj musimy uzbroić się w cierpliwość. 12 lipca będą walczyć ze sobą floreciści i florecistki. Tego też dnia na planszach szermierczych zobaczymy m.in. naszych drużynowych brązowych medalistów z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro: Dariusza Pendera, Michała Nalewajka i Jacka Gaworskiego. 13 lipca zawalczą szablistki i szpadziści, a dzień ten zwieńczy uroczysta Gala Finałowa o godzinie 18:00. Podczas Gali wszystkim triumfatorom konkurencji indywidualnych zostaną wręczone zgodnie z tradycją Turnieju szable Kilińskiego. 14 i 15 lipca to czas konkurencji drużynowych (szpada i szabla pań, floret i szabla panów). Gorąco zapraszamy. Wszystkie pojedynki odbywać się będą w Hotelu Airport Okęcie przy ul. 17 Stycznia 24 w Warszawie. Każdego dnia walki zaczynają się o godzinie 8:00. Wstęp na imprezę jest wolny od opłat. Impreza została dofinansowana ze środków m. st. Warszawy.

Nadesłano: Karolina Zowczak, Biuro Sportu i Rekreacji