Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

XI MP Dzieci z Domów Dziecka-podsumowanie

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 15 wrzesień, 2020 - 11:42, aholownia

Zawodnicy podczas XI MP Dzieci z Domów Dziecka fot. Zawodnicy podczas XI MP Dzieci z Domów Dziecka

XI MP Dzieci z Domów Dziecka-podsumowanie

Puchar Mistrza Polski jedzie do Kołaczkowa!
Długo na to czekali – Mistrzowie Polski Dzieci z Domów Dziecka 2017 wrócili na najwyższe podium! W zakończonych w sobotę w Warszawie XI Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej Horyzont Kołaczkowo okazał się najlepszą z 25 drużyn biorących udział w turnieju. Drugie miejsce zdobyła drużyna CPDiPR Grudziądz, trzecie wywalczył Sternik Szczecin.

W jedenastej edycji największej w Polsce cyklicznej imprezy sportowej dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych wzięło udział blisko 250 zawodników z 25 domów dziecka z całego kraju. Na stadionie OSiR Bemowo młodzi piłkarze przeżywali wielkie sportowe emocje. W półfinałach zmierzył się zeszłoroczny Mistrz Polski Sternik Szczecin (który na koncie ma już cztery takie tytuły) z Horyzontem Kołaczkowo – zdobywcami złota w roku 2017, srebra  w 2016 i brązu w 2015.

Przyjaźń, radość i sportowa rywalizacja – te słowa świetnie oddają sens Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Imprezy, która przez ostatnią dekadę wpisała się w kalendarz największych corocznych wydarzeń w życiu dzieci w dziesiątkach polskich domów dziecka.

Podczas Mistrzostw tradycyjnie nagrodzeni zostali także najbardziej wyróżniający się na boisku zawodnicy:
Król strzelców: Patryk Przebinda (Sternik Szczecin)
Najlepszy bramkarz: Karol Semmler (CPDiPR Grudziądz)
Najlepszy zawodnik i MVP Biedronki, sponsora turnieju: Norbert Szymański (Horyzont Kołaczkowo)
Najlepsza zawodniczka: Oliwia Milcz (FC Siedlce)
Najmłodszy zawodnik: Mateusz Kowalczyk – 4 lata (FC Przystań Warszawa)
Najradośniejszy zawodnik: Szymon Wojciechowski (Reszelaki Reszel)
Za piękną sportową postawę tytuł Drużyny Fair Play turnieju odebrała drużyna Burza Kłobuck.

Po wielkim finale rozegrany został mecz pokazowy Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja
Dzieci, w którym po stronie gwiazd zagrali Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Cezary Kucharski, Tomasz Sokołowski, Jacek Krzynówek, Jacek Bednarz. Gole sypały się jak z rękawa – 7:6 zwyciężyły jednak dzieci. 

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa. Sponsorem głównym Mistrzostw jest sieć sklepów Biedronka. Sponsorami są firmy PZU, Sokołów S.A. i Gaz-System. Patronami honorowymi wydarzenia są Minister Sportu i Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport i Polska Agencja Prasowa. Głównym partnerem Mistrzostw jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Nadesłano: M.Kędzior,Biuro Sportu i Rekreacji