Wygrana koszykarek Polonii Warszawa w meczu półfinałowym

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 31 marzec, 2021 - 08:43, aholownia

Trzy koszykarki podczas meczu, jedna z nich próbuje wrzucić piłkę do kosza.

Pewnym zwycięstwem koszykarek SKK Polonia Warszawa (77:58) zakończył się pierwszy półfinałowy mecz play-off 1. Ligi Kobiet z MUKS Poznań, rozgrywany 27 marca w Warszawie. Tym samym Czarne Koszule wykonały pierwszy krok w drodze do finału, bowiem rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

Początek spotkania należał do drużyny gości. W połowie kwarty zawodniczki Polonii po raz pierwszy objęły prowadzenie 10:9, dzięki trafieniu za 2 pkt Martyny Leszczyńskiej. W 6. minucie gry na parkiecie pojawiła się kapitanka Czarnych Koszul – Marta Mistygacz – dla której był to pierwszy występ po blisko dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi. Mistygacz spędziła na boisku łącznie blisko 25 minut, podczas których rzuciła 8 pkt i zanotowała 3 przechwyty. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony Polonistki wywalczyły lekką przewagę, skutkiem czego pierwsze 10 minut zakończyło się wynikiem 23:18 dla gospodyń. Tego prowadzenia Czarne Koszule nie oddały już do końca meczu. Druga kwarta przyniosła Polonii zwycięstwo 14:12, zaś trzecia 19:16.

Najbardziej okazałym wynikiem na korzyść gospodyń zakończyła się ostatnia odsłona (21:12), choć w tym fragmencie gry trenerzy obu zespołów pozwolili już w dużym stopniu zaprezentować się zmienniczkom. MVP całego spotkania w barwach Polonii została Klaudia Sosnowska, która zakończyła potyczkę z 22 pkt oraz 12 zbiórkami i 7 asystami. Tyle samo punktów (22) zdobyła w sobotnim meczu Anna Pawłowska, a kolejne 14 dołożyła Martyna Leszczyńska. Po spotkaniu z MUKS Poznań Klaudia Sosnowska została najskuteczniejszą zawodniczką w historii SKK Polonia Warszawa (od 2011 roku).

Najmocniejszymi punktami w drużynie gości były Alicja Szloser – 14 pkt w tym dwie „trójki” oraz Aleksandra Zięmborska – 13 pkt i 3 zbiórki. Polonia okazała się w sobotnim meczu lepsza pod względem rzutów z gry – 48% skuteczności, w tym aż 57% w rzutach za 2 punkty, podczas gdy MUKS Poznań osiągnął tylko 35% skuteczności w rzutach z gry.

Mecz numer 2 tej rundy play-off odbędzie się już w najbliższą środę (31.03 o godz. 17.00) w Poznaniu. W przypadku wygranej koszykarki Polonii awansują ścisłego finału, w którym spotkają się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Top Market MKS Pruszków i AZS Politechnika Korona Kraków.

SKK Polonia Warszawa – MUKS Poznań 77:58 (23:18, 14:12, 19:16, 21:12)

Punkty dla Polonii: Sosnowska 22 (2×3 pkt), Pawłowska 22 (1×3 pkt), Leszczyńska 14, Mistygacz 8, Kędzierska 3 (1×3 pkt), Olszewska 2, Bucyk 2, Rudenko 2, Kowalska 2. Grały także Janczak, Pląsek i Błajda

Nadesłano:Agata Królikowska, SKK Polonia