Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Wioślana Masa Krytyczna 2020

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 4 wrzesień, 2020 - 09:13, a.wasowska

Wioślana Masa Krytyczna 2020 fot. Wioślana Masa Krytyczna 2020

Dlaczego Wisła? Bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. W czasie tego niezbyt długiego spływu – kajakowego spaceru – mamy szansę zobaczyć zarówno Wisłę naturalną, pełną łach i wysepek, jak i Wisłę śródmiejską, warszawską.
Dlaczego wiosła? Bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż silnika. Bo słychać dźwięki Wisły. I można się troszkę zmęczyć.
Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko na brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie i nas też całkiem sporo.
I nam też potrzebna infrastruktura – pomosty, przystanie. W szczególności walczymy o dokończenie i udostępnienie organizacjom wodniackim Przystani Warszawa – na którą czekamy już od 2012 r.

Data: 5 września 2020 r.
Czas: przedpołudnie (godzinę zbiórki otrzymasz po rejestracji)
Trasa: Plaża Romantyczna (Wawer)-Plaża Rusałka (okolice ZOO, naprzeciwko Starówki)
Do Waszej dyspozycji mamy 150 kajaków! 
Uprzedzając pytania – kończymy spływ 4 km przed miejscem, gdzie w tej chwili odbywa się awaryjny zrzut ścieków. A ścieki pod prąd nie płyną. Woda na naszym odcinku ma II klasę czystości – czyli taką, jak większość polskich rzek (można się kąpać, pić bezpośrednio lepiej nie).
Zapraszamy też osoby ze swoją łódką: kajakiem, kanadyjką, hamburką, lejtakiem czy pontonem – każdą napędzaną wiosłami. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 12 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu).
Informacja w związku z epidemią koronawirusa:
Uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy, zarówno przy odbiorze sprzętu, jak i zdawaniu. Bardzo prosimy o stosowanie się do instrukcji otrzymanej mailem po zapisie.
W czasie pobytu na lądzie bezwzględnie obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Na wodzie – jest to bardzo wskazane.
Zastrzegamy sobie możliwość odwołania imprezy w przypadku obostrzenia zasad.
Zachęcamy do najbezpieczniejszej formy dojazdu – rowerem. Zapewnimy transport rowerów 
Zapisy: http://przystan.warszawa.pl/wioslana-masa-krytyczna-2020/

Impreza Wioślana Masa Krytyczna jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy.

Nadesłał: P. Kaliszek