Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

ŻUŻEL. 12 maja. Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 30 kwiecień, 2018 - 09:52, kprzygoda

ŻUŻEL. 12 maja. Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Narodowym.

Na PGE Narodowym w Warszawie znów gościć będą najlepsi żużlowcy. 12 maja 2018 roku (początek o godz. 19:00) rozegrana zostanie czwarta edycja największych i najważniejszych zawodów żużlowych na świecie, które rokrocznie gromadzą też najwięcej kibiców.

Zdjęcie ubiegłorocznego podium. fot. Nadesłał: Przemysław Szymkowiak, Media Manager Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland,

Zdjęcie ubiegłorocznego podium od lewej stoją: Maciej Janowski (2 m.), Fredrik Lindgren (1 m.) i Jason Doyle (3 m.)

2018 BOLL WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND. Na PGE Narodowym w Warszawie znów gościć będą najlepsi żużlowcy. 12 maja 2018 roku (początek o godz. 19:00) rozegrana zostanie czwarta edycja największych i najważniejszych zawodów żużlowych na świecie, które rokrocznie gromadzą też najwięcej kibiców. Bilety można kupować już od 29 zł.

2018 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland to zawody, które na stałe wpisały się do żużlowego kalendarza i cieszą się ogromną popularnością. Przez minione trzy lata na żywo na PGE Narodowym obejrzało je ponad 150 tys. kibiców. Podczas czwartej edycji fani żużla na pewno zobaczą ponownie siedmiu Polaków: czterech pełnoprawnych uczestników cyklu FIM Speedway Grand Prix 2018: Macieja Janowskiego, Patryka Dudka, Bartosza Zmarzlika, Przemysława Pawlickiego oraz żużlowca z dziką kartą - Krzysztofa Kasprzaka i dwóch rezerwowych - Maksyma Drabika i Bartosza Smektałę.

Perfekcyjnie przygotowany tor w 2017 roku zapewnił wielkie emocje aż do samego finału zawodów. Doping kibiców dodatkowo zmobilizował polskich zawodników. Tak samo będzie również teraz.

Tor żużlowy na PGE Narodowym sprzyja polskim żużlowcom, którzy osiągają na nim coraz lepsze wyniki. W 2015 roku Jarosław Hampel zajął w Warszawie trzecie miejsce, a w 2017 roku Maciej Janowski był drugi.

Patryk Dudek - reprezentant Polski w cyklu 2018 FIM Speedway Grand Prix, jest pod wrażeniem zawodów na PGE Narodowym. - Kiedy podczas jednego z moich wyjazdów na tor w turnieju z 2017 roku kibice wykrzyknęli moje nazwisko, na ciele pojawiła się gęsia skórka. Atmosfera na tym stadionie jest niesamowita - przyznaje żużlowiec.

Maciej Janowski ma same pozytywne skojarzenia z warszawską rundą Grand Prix. - Na co dzień nie jeździmy przy pięćdziesięciu tysiącach kibiców, więc zawody w Warszawie określiłbym jako święto żużla i wynagrodzenie za ciężką pracę - podkreśla.

U Bartosza Zmarzlika zawody w stolicy zawsze wywołują dodatkową adrenalinę. - Tam jest mega wsparcie z trybun dla polskich żużlowców, które mnie napędza i mobilizuje do dodatkowej pracy - przypomina.

Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego bardzo cieszy się z kolejnego turnieju 2018 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym. - To zawody niezwykle prestiżowe i atrakcyjne dla kibiców. Wspaniała atmosfera PGE Narodowego połączona z wielką mobilizacją polskich zawodników powodują, że każdy czuje się w tym miejscu wyjątkowo. Jestem głęboko przekonany, że po doskonałym wyniku Macieja Janowskiego w poprzedniej edycji, a więc drugim miejscu, apetyty naszych reprezentantów sięgają zwycięstwa w tych zawodach. Byłoby to ukoronowanie mijających trzech edycji żużlowych Indywidualnych Mistrzostw Świata na PGE Narodowym, które z każdym rokiem stają się coraz ciekawszym widowiskiem. Zapraszam wszystkich kibiców na ten piękny obiekt i zachęcam do gorącego dopingu dla Biało - Czerwonych.

2018 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland
http://www.sgpnarodowy.pl
http://www.facebook.com/SGPnarodowy
http://www.twitter.com/SGPnarodowy

Termin: 12 maja 2018, Warszawa
Miejsce: PGE NARODOWY, Al. Księcia J. Poniatowskiego 1, godz. 19:00, http://facebook.com/sgpnarodowy

Informacje biletowe: http://sgpnarodowy.pl/bilety/
Infolinia: +48 703 200 987, +48 703 400 997 (płatna) 10:00 - 16:00, +48 32 32 31 000 (od 10:00 do 16:00)

Nadesłał: Przemysław Szymkowiak, Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, Media Manager, tel. +48 225420145,  p.szymkowiak@speedwayekstraliga.pl

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Stadion PGE NARODOWY Dane adresowe:
Al. Księcia J. Poniatowskiego 1
godz. 19:00
Warszawa