Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Tane Spasev przestaje pełnić obowiązki trenera koszykarzy Legii...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 24 luty, 2020 - 08:19, aholownia

Tane Spasev przestaje pełnić obowiązki trenera koszykarzy Legii Warszawa.

Marcin Bodziachowski, na zdjęciu Tane Spasev z zawodnikami. fot. Marcin Bodziachowski, na zdjęciu Tane Spasev z zawodnikami.

Tane Spasev przestaje pełnić obowiązki trenera koszykarzy Legii Warszawa. Umowa z 43-letnim trenerem z Macedonii Północnej została rozwiązana za porozumieniem stron.

Tane Spasev został trenerem Legii Warszawa 15 listopada 2017, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Piotra Bakuna. Powracający do ekstraklasy po 14 latach przerwy legioniści bardzo źle zaczęli sezon 2017/18 – zanotowali osiem porażek z rzędu. Misji utrzymania drużyny w krajowej elicie podjął się Tane Spasev i finalnie we wspomnianych rozgrywkach Zieloni Kanonierzy zdołali osiągnąć postawiony cel. Kolejny sezon miał być dużo lepszy i taki w rzeczywistości się stał. Tane Spasev zbudował zespół, który sprawiał wiele niespodzianek, grał efektownie i wdarł się do najlepszej ósemki drużyn w Polsce. W ćwierćfinale play-off stawiani na straconej pozycji stołeczni koszykarze postawili bardzo twarde warunki Arce Gdynia, najlepszemu zespołowi Energa Basket Ligi po rundzie zasadniczej. Ostatecznie warszawianie byli bliscy sprawienia sensacji, ale w decydującym o awansie do półfinału mistrzostw Polski meczu górą byli gdynianie. 
Latem minionego roku stołeczny klub zrobił kolejny krok w założonym wcześniej kierunku rozwoju sekcji koszykówki. Prowadzona przez Tane Spaseva Legia Warszawa zagościła na arenie międzynarodowej uczestnicząc w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów FIBA, a później w fazie grupowej FIBA Europe Cup. 

- Bardzo dziękujemy trenerowi Tane Spasevowi za ogromy wysiłek, jaki włożył w rozwój naszego klubu.  Jego cenne doświadczenie i determinacja w dążeniu do celu wszystkim nam imponują. Tane Spasev to  fachowiec, który nie boi się wyzwań - wszyscy pamiętamy w jak trudnej sytuacji podjął się pracy w naszym klubie. To szkoleniowiec, który wprowadził Legię na kolejny poziom rozwoju, zarówno sportowego jak i organizacyjnego. To był owocny czas podczas którego po 17 latach awansowaliśmy do play-off Energa Basket Ligi oraz po 48 latach wróciliśmy na arenę międzynarodową występując w europejskich pucharach. Te sukcesy autorstwa Tane Spaseva trwale zapiszą się na kartach historii Legii Warszawa i zawsze będziemy mu za nie wdzięczni – powiedział Jarosław Jankowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Legii Warszawa.
Nowym trenerem koszykarzy Legii Warszawa zostanie Wojciech Kamiński. Najbliższy mecz legioniści rozegrają 29 lutego o godz. 15:00 w hali OSiR Bemowo. Wówczas Zieloni Kanonierzy zmierzą się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Nadesłano: Radosław Kaczmarski, Legia Warszawa Sekcja Koszykówki