Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

TAEKWONDO. Osiem medali w tym trzy złote wywalczyli UKS G-8 Bielany na...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 30 kwiecień, 2018 - 14:55, kprzygoda

TAEKWONDO. Osiem medali w tym trzy złote wywalczyli UKS G-8 Bielany na OOM.

UKS G-8 Bielany – osiem medali w tym trzy złote wywalczyli taekondziści na OOM 2018

Zdjęcie grupowe z defilady - reprezentacja klubu G-8 Bielany. fot. Nadesłał: Marcin Sadowski, tel: 698 278 785, marcin.sadowski.poczta@gmail.com

W ostatni weekend młodzi taekwodziści walczyli na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych. Reprezentacja UKS G-8 wywalczyła w sumie osiem medali w tym aż trzy złote co stawia stołeczny klub na czwartym miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej.

XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych UKS G-8 Bielany kończy z dorobkiem aż ośmiu medali plasując się jako klub na czwartym miejscu w Polsce.

Z zakwalifikowanych do zmagań w XXIV OOM 11 zawodników naszego klubu do rywalizacji stanęło 10, sparingowa kontuzja ręki nie pozwoliła niestety Natalii Roszczyk na start. W reprezentacji UKS G-8 znaleźli się zarówno doświadczeni 14 latkowie jak i debiutujący w zmaganiach ogólnopolskich o dwa lata młodsi koledzy i koleżanki. Wszyscy wykazali się wzorową postawą i w gronie 180 rówieśników zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Każdy z nich dał z siebie wszystko, w każdej konkurencji rywalizując z najlepszymi w Polsce juniorami młodszymi trenującymi Taekwondo olimpijskie.

Praca trenerów Tomasza Pielaka, Konrada Rajdy i Macieja Kaczorowskiego z dzieciakami przyniosła spodziewane efekty. Dobre przygotowanie oraz realizacja cząstkowych założeń taktycznych przekazanych przez trenerów zaowocowały aż 75 punktami zdobytymi do klasyfikacji generalnej i każdy zawodnik G-8 miał w tym swój osobisty wkład.

Na podium XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo olimpijskim stanęli:

Justyna Kowalkowska: złoto – walki i złoto – konkurencja sprawnościowa
Dominik Papierowski: złoto – walki i srebro – konkurencja sprawnościowa
Mateusz Świderski: srebro - walki
Iga Byczek: brąz- walki
Amelia Wojtala: brąz – walki
Natalia Kotlewska: brąz – walki

Warto dodać, że Justyna Kowalkowska za osiągniecia sportowe w tym sezonie (pierwsza w ogólnopolskim rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego) została wybrana do odczytania ślubowania XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Długi majowy weekend to zasłużony dla trenerów i zawodników czas na odpoczynek i regenerację przed przygotowaniami do kolejnych startów.

Nadesłał: Marcin Sadowski, tel: 698 278 785, marcin.sadowski.poczta@gmail.com