Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

SZERMIERKA-SZPADA. 1 kwietnia. Srebrna juniorka Julia Falińska ze stolicy.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 3 kwiecień, 2018 - 11:52, kprzygoda

O udany dla polskiej reprezentacji początek Mistrzostw Świata juniorów postarała się szpadzistka Julia Falińska (r.ur. 1999, KSz Warszawianka). Polka zdobyła srebrny medal!

Portret Julii Falińskiej fot. Źródło: www.kszwarszawianka.pl

Julia Falińska wicemistrzynią świata juniorek! w Mistrzostwach Świata juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn - Werona, 01/04/2018 r. O udany dla polskiej reprezentacji początek Mistrzostw Świata juniorów postarała się szpadzistka Julia Falińska (r.ur. 1999, KSz Warszawianka). Polka zdobyła srebrny medal!

W drodze do finału Julia pokonała Egipcjankę Lmę Huzayen, następnie odprawiła Włoszke Eleonorę de Marchi i Stefanie Fehrer z Austrii. W meczu o ćwierćfinał warszawianka nie dała szans Yanie Botvinik z Izraela a do strefy medalowej awansowała po zwycięstwie 15:14 nad Bianką Beneą z Rumunii. W półfinale przeciwniczką Polki była Węgierka Emma Borsody (15:14). Dopiero w walce finałowej Julia musiała uznać wyższość Rosjanki Anastasii Soldatowej przegrywając 10:15. Drugi z brązowych medali odebrała Węgierka Kinga Nagy. W Weronie reprezentowały nas jeszcze Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica) - 29. miejsce, Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.) - 37. miejsce oraz Karolina Mazanek (Muszkieter Gliwice) - 44. miejsce.

Klasyfikacja końcowa - szpada kobiet.
1.SOLDATOVA Anastasia (Rosja)
2.FALIŃSKA JULIA (POLSKA - KSZ WARSZAWIANKA)
3.NAGY Kinga (Węgry)
3.BORSODY Emma (Węgry)
5.BENEA Bianca (Rumunia)
6.SHI Yuexin (Chiny)
7.SCHLIER Zsuzsa (Rumunia)
8.HECHT Dar (Izrael)
...
29.PAWŁOWSKA Dominika (SKS Flesz Świdnica)
37.BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.)
44.MAZANEK Karolina (Muszkieter Gliwice)

Szermierka do dyscyplina władców i ludzi sukcesu. Jest kuźnią mocnego charakteru i własnego autorytetu. Chcemy zbliżyć osoby, które wyznają wartości hartujące ducha szermierza. Uprawianie szermierki to zaszczyt. Przekonaj się, jak fechtunek wytycza drogę do prestiżu i sukcesu. W Klubie Białej Broni wiemy, jak dużą rolę w kształtowaniu naszego sukcesu odegrała szermierka. W ramach szermierczego braterstwa wymieniamy się doświadczeniami. Zastanawiamy się, jak sprawić, by więcej osób wykuwało szermierczego ducha oraz podążało drogą waleczności i prawości. Klub Białej Broni to miejsce spotkań, nie pojedynków.

Źródła: www.http://kszwarszawianka.pl/julia-falinska-v-ce-mistrzynia-swiata-juniorow/www.pzszer.pl