Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

„Stolica Polski stolicą siatkówki plażowej”

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 19 czerwiec, 2018 - 13:09, arey

Światowe zmagania na najwyższym poziomie zagoszczą w Warszawie. W czterogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour (27 czerwca – 1 lipca) wystąpią najlepsze pary siatkówki plażowej na świecie

Warszawą zawładną siatkarskie emocje. fot. „Stolica Polski stolicą siatkówki plażowej”

Początek rywalizacji globalnej czołówki siatkówki plażowej na polskich boiskach sięga 2004 roku, kiedy to w Starych Jabłonkach odbył się pierwszy turniej z cyklu World Tour – jednocześnie pierwszy rozgrywany w tej części Europy!
Od tamtej pory rywalizacja najlepszych duetów w naszym kraju stała się już tradycją, która teraz wraca do stolicy.

Areną zmagań w turnieju o rangi czterech gwiazdek będzie Monta Beach Volley Club zlokalizowany w sąsiedztwie bulwarów wiślanych. Centralnym punktem rywalizacji 128 par, które przyjadą do Warszawy, będzie stadion główny mogący pomieścić nawet 3200 widzów. Dodatkowo obiekt będzie zawierał trzy boiska boczne. Aż 150 ciężarówek dostarczyło cztery i pół tony piasku, który został wykorzystany na boiska. Jest to jego specjalna odmiana stosowana przy produkcji szkła, stąd duży komfort gry dla zawodników, bo nie będzie się on nagrzewał nawet w bardzo wysokiej temperaturze.

Chociaż głównym organizatorem turnieju jest Monta Beach Volley Club, to nie byłoby to możliwe przy wsparciu Polskiej Siatkówki władz Miasta Stołecznego Warszawy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz PKN Orlen.

 

Nadesłała: Marta Krukowska, pion Marketingu i PR PZPS

Pliki do pobrania

  1. 1.
    logo
    (plik: bez_tytulu.png, rozmiar pliku: 907 KB)
    Pobierz