Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Startuje cykl CITY TRAIL!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 16 październik, 2019 - 12:48, aholownia

Uczestnicy zawodów City Trail. fot. Uczestnicy zawodów City Trail.

Startuje cykl CITY TRAIL!
20 października rozpoczyna się siódma już edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Warszawie. Elektroniczne zapisy do biegu trwają do końca dnia w środę, 16 października na www.citytrail.pl. Po tym terminie rejestracja będzie możliwa w biurze zawodów – w dniu imprezy.
Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów na 5 km – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza Warszawą są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Wrocław). Edycja 2019/2020 potrwa do 29 marca 2020. W trakcie sezonu zaplanowane są dwie szczególne imprezy – Biegi Niepodległości CITY TRAIL w Warszawie (9 listopada) i Lublinie (10 listopada). Będą to zawody z wyjątkową oprawą, okolicznościowymi medalami oraz dodatkową klasyfikacją i nagrodami. Biegu Niepodległości CITY TRAIL odbędzie się w Warszawie po raz pierwszy. 
Z Poznania na całą Polskę
Początki CITY TRAIL sięgają 2009 roku, kiedy to dwaj studenci poznańskiej AWF - Piotr Książkiewicz i Piotr Bętkowski – wpadli na pomysł zorganizowania biegów mających pomóc w budowaniu formy na wiosnę. – Nasze pierwsze zawody odbyły się 9 stycznia 2010 roku, a do dzisiaj zorganizowaliśmy nad poznańską Rusałką 63 biegi na dystansie 5 km – podkreśla Piotr Bętkowski. – Doświadczenie zdobyte przez trzy edycje biegów w Poznaniu wykorzystaliśmy w nowych lokalizacjach, które były mniejsze pod względem frekwencji, co pozwoliło nam na szybki rozwój i dołączanie kolejnych miast. Od października 2012 roku byliśmy w pięciu lokalizacjach, a w kolejnym sezonie – już w dziesięciu.
Główne zasady cyklu
CITY TRAIL to cykl Grand Prix, w którym do końcowej klasyfikacji liczą się cztery najlepsze wyniki z danego miasta. Najszybsi są nagradzani po zakończeniu sezonu na uroczystej ceremonii podsumowującej edycję. Również wtedy rozdawane są pamiątkowe medale – dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi – i tutaj mogą to być cztery imprezy w różnych lokalizacjach.
Biegacze mogą dodatkowo rywalizować w klasyfikacji drużynowej. Zespoły mogą składać się z dowolnej liczby zawodników, ale punktują cztery najszybsze osoby (kolejni zawodnicy automatycznie tworzą kolejny skład). W każdym z miast nagrodzone zostaną trzy najszybsze zespoły. W poprzedniej edycji do rywalizacji zgłoszono 216 drużyn.
Możliwość udziału w sześciu biegach w jednym mieście to koszt 99 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu Premium, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 25 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.
Biegom na dystansie 5 km towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży - dystanse zależą od kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km. 
Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 7,5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 10 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 30 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (6 biegów).
Biegaj i pomagaj!
Zawodnicy startujący w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mają możliwość startowania charytatywnego i wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zajmuje się pomocą krzywdzonym dzieciom. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 10 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych. W poprzednim sezonie organizatorzy CITY TRAIL przekazali na rzecz Fundacji 50 000 zł. Aktualnie po niespełna 6 tygodniach trwania zapisów zebrano już ponad 48 000 zł!
Terminy biegów sezonu 2019/2020 w Warszawie:
• 20 października
• 9 listopada  (Bieg Niepodległości CITY TRAIL – start o godz. 11:11)
• 15 grudnia
• 12 stycznia
• 2 lutego
• 8 marca
Harmonogram październikowej imprezy:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (Las Młociny, okolice ulicy Papirusów)
- godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km
Współpraca z globalnymi markami
Od 2015 roku Sponsorem Tytularnym CITY TRAIL jest Nationale-Nederlanden. Impreza jest też związania od kilku lat z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego. – Nasze długoletnie współprace są niezwykle ważne, podnoszą prestiż naszych imprez i dają nam komfort pracy. Bardzo doceniamy możliwość rozwoju CITY TRAIL, jaką mamy dzięki naszym Partnerom – z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że każdemu organizatorowi życzę tak dobrych relacji ze Sponsorami – zaznacza Piotr Książkiewicz.
Dzięki współpracy z Nationale-Nederlanden uczestnicy niedzielnego biegu CITY TRAIL w Warszawie będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji.
- CITY TRAIL w każdym sezonie przyciąga coraz więcej rodzin, które chętnie spędzają wspólny czas aktywnie. W Nationale-Nederlanden w tym roku dużo mówimy o relacjach ojców z dziećmi. Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy specjalną strefę zabaw taty z dzieckiem, która towarzyszyć będzie zawodom. Mamy nadzieję, że „Fabryka wspólnych pasji” będzie inspirować ojców do kreatywności i szukania wspólnych zainteresowań – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.
Obok strefy zabaw będzie znajdować się strefa chillout ze świeżo parzoną kawą przygotowaną przez profesjonalnego baristę.
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w Polsce. Poprzednia edycja przyciągnęła blisko 10 000 dorosłych i ponad 3 700 dzieci. Średnia frekwencja z sześćdziesięciu biegów to 502 dorosłych i 188 dzieci.
Zawody w Warszawie odbywają się na ścieżkach Lasu Młociny. Meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na polanie przy ulicy Papirusów, natomiast start – w głębi lasu (1,5 km od mety).
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Nadesłano: Justyna Grzywaczewska, City Trail