Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Siatkarze-MKSN Mazowsze Warszawa zostali Mistrzem Polski po raz drugi

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 30 kwiecień, 2019 - 10:01, a.wasowska

MKSN Mazowsze Warszawa fot. MKSN Mazowsze Warszawa

W dniach 26-28.04.2019r. w Warszawie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej. W zawodach brały udział cztery najlepsze drużyny z całej Polski. Były to kluby: Spartan Lublin, ŁKSG Łódź, Odra Racibórz oraz gospodarz MKSN Mazowsze Warszawa. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym, a o ostatecznej klasyfikacji zadecydowała tabela po wszystkich spotkaniach.
Pierwszy mecz Warszawianie rozegrali z Odrą Racibórz i nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywala w trzech setach. W drugim meczu przeciwnikiem Mazowsza był ŁKSG Łódź i tym razem również wystarczyły trzy sety, żeby gospodarze odnieśli zwycięstwo. Ostatnie spotkanie Mazowsza okazało się meczem o złoty medal. Rywalem był Spartan Lublin. Spodziewaliśmy się trudnego i długiego meczu, a ponownie ograliśmy rywala w trzech setach. Tym samym po raz drugi z rzędu zostaliśmy Mistrzami Polski.

Na zakończenie turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. W ceremonii zakończenia udział wzięli: kierownik sekcji piłki siatkowej w PZSN – Włodarczyk Tomasz, wiceprezes PZPS - Paweł Wachowiak, trenerzy kadry niesłyszących - Wojciech Lalek i Maciej Szewczyk oraz przedstawiciele sponsorów. Czterech zawodników z Mazowsza zostało zauważonych przez sędziów i organizatorów. Otrzymali indywidualne nagrody: Dawid Puszczyński - najlepszy blokujący, Tomasz Morawski - najlepszy środkowy, Karol Wanot - najlepszy libero. Tytuł MVP turnieju powędrował do rozgrywającego naszej drużyny - Oleksandra Biloblotskyi'ego.

Organizacja powyższej imprezy była bardzo udana i przeprowadzona w koleżeńskiej atmosferze. Za sprawne podawanie piłek i czyszczenie parkietu odpowiadali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 381 w Warszawie Ursusie.

Jako organizator serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie przez Ministerstwu Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Hotelowi i Restauracji „Villa Plaza" w Warszawie za wsparcie i współpracę w realizacji zadań organizacyjnych.

W załączeniu protokoły ze szczegółowymi wynikami rozegranych meczów.

 

Nadesłał: Morawski Eugeniusz, MKSN Mazowsze Warszawa

 

Pliki do pobrania

 1. 1.
  oficjalne sprawozdanie MPM
  (plik: oficjalne_sprawozdanie_mpn_-_warszawa.doc, rozmiar pliku: 32.5 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  wyniki_harmonogram_meczów
  (plik: wyniki_-_harmonogram_meczow.doc, rozmiar pliku: 57 KB)
  Pobierz