Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

SIATKÓWKA PLAŻOWA do 1 lipca. Warsaw World Tour, Polacy rozgrzeją...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 27 czerwiec, 2018 - 10:06, arey

SIATKÓWKA PLAŻOWA do 1 lipca. Warsaw World Tour, Polacy rozgrzeją atmosferę

W niedzielę Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli srebrny medal podczas turnieju World Tour w Ostrawie, a już niebawem razem z ośmioma pozostałymi polskimi parami staną do rywalizacji w Warszawie.

SIATKÓWKA PLAŻOWA do 1 lipca. Warsaw World Tour, Polacy rozgrzeją atmosferę

Zmagania w World Tour Warsaw 2018 oficjalnie rozpoczną się w środę i potrwają do niedzieli, a na boisku zobaczymy najlepsze duety z całego świata. Poniedziałkowa konferencja prasowa w Monta Beach Volley Club z udziałem organizatorów turnieju oraz polskich kadrowiczów zainaugurowała tydzień z siatkówką plażową w stolicy.

Po jedenastu latach turniej siatkówki plażowej o międzynarodowej randze wraca do Warszawy. Po tym jak w zmaganiach z cyklu World Tour w 2006 roku na stołecznej Agrykoli rywalizowały panie, tym razem wystąpią również panowie. Jeden z najwyższych rangą międzynarodowych turniejów – czterogwiazdkowy World Tour Warsaw 2018 – rozpocznie się w środę od kwalifikacji, a zakończy niedzielnymi finałami. W sumie na czterech boiskach przy Monta Beach Volley Club w Warszawie rywalizować będzie prawie 120 par z całego świata! Polskę reprezentować będzie w sumie dziewięć duetów. W turnieju męskim: Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, a w kwalifikacjach wystąpią Jarosław Lech i Marcin Ociepski. W turnieju żeńskim: Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek, Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska, zaś w kwalifikacjach wystąpią Martyna Kłoda i Agata Ceynowa oraz Marta Duda i Marta Łodej.
– Chciałbym podziękować za to, co zostało tutaj stworzone dzięki Państwu – promotorom z Monta Beach Volley Club, organizatorom i sponsorom. Cieszę się, że siatkówka plażowa w wydaniu międzynarodowym wraca do stolicy. Warszawa i województwo mazowieckie zasługuje na to, by gościć takie wydarzenia – podkreśla prezes PZPS, Jacek Kasprzyk. Warszawa, która gościła już największe wydarzenia związane z siatkówką halową, czyli mecze otwarcia mistrzostw świata i Europy na Stadionie Narodowym – tym razem będzie areną rywalizacji na piasku. – W tym roku World Tour w siatkówce plażowej to największe wydarzenie sportowe, jakie będziemy mieli okazję gościć i liczę, że ta dyscyplina na stałe wpisze się do kalendarza imprez rozgrywanych w Warszawie. Naszym celem jest promowanie stolicy poprzez sport, co jak pokazało Euro 2012, jest najlepszą formą ku temu. Wierzę, że podczas World Tour Warsaw 2018 warszawiacy dopiszą stawiają się licznie na trybunach i pogoda również będzie sprzyjać – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent miasta stołecznego Warszawy.
Pogoda nie rozpieszczała podczas konferencji prasowej, ale zawodnicy wierzą że deszcze nie przeszkodzi im w rywalizacji, bo co innego będzie najważniejsze. – Ze swojej strony mogę obiecać, że nawet jeśli pogoda nie dopisze, to tak rozgrzejemy atmosferę na boisku, że nikt nie będzie myślał o temperaturze – zapowiada Jagoda Gruszczyńska, która w warszawskim turnieju wystąpi w parze z Aleksandrą Gromadowską.
Turniej zostanie rozegrany w sumie na czterech boiskach, a to główne usytuowane jest na stadionie mogącym pomieścić ponad 3000 widzów! – Patrząc na całą infrastrukturę jestem pod ogromnym wrażeniem i gratuluję organizatorom rozmachu. Jestem pewien, że turniej będzie się cieszył wielkim zainteresowaniem kibiców kochających siatkówkę szczególnie w jej plażowym wydaniu – mówi Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Przedstawicielem organizatorów podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Monta Beach Volley Club był Piotr Kamiński, dyrektor turnieju Warsaw World Tour 2018. – Za pomoc w organizacji dziękuję sponsorom, a szczególnie władzom miasta stołecznego Warszawy, bo bez ich wsparcia nie zdołalibyśmy zrealizować tego turnieju. W 95% wszystko jest już gotowe na rozpoczęcie zawodów – mówi dyrektor turnieju.

Turniej World Tour Warsaw 2018 cieszy się także ogromnym zaufaniem ze strony światowej federacji siatkarskiej (FIVB). – Prezydent FIVB, Dr Ary Graca zawsze podkreśla, że Polska jest krajem siatkówki, więc bardzo ważne jest dla nas, że tym razem zawitała tutaj siatkówka plażowa. Cztery lata temu marzenie stało się rzeczywistością, kiedy mecz otwarcia mistrzostw świata rozegrany został na Stadionie Narodowym i cieszymy się, że znów możemy wrócić do stolicy Polski. Wierzę, że razem odniesiemy tutaj sukces – mówi Andre Perlingeiro, delegat techniczny FIVB. W spotkaniu wzięli udział także reprezentanci i reprezentantki Polski oraz część sztabu szkoleniowego. – Bardzo cieszę się, że gramy w Warszawie. Miałyśmy już okazję tutaj trenować w Monta Beach Volley Club nawet zimą i teraz między turniejami. O organizację nie ma co się martwić, bo pan Piotr Kamiński zawsze czuwa nad wszystkim. Cieszymy się, że gramy w Polsce, bo gdy przyjeżdżają przyjaciele i rodzina oraz są polscy kibice, to jeszcze lepiej gra się na boisku, więc o wyniki proszę się nie martwić – mówi Jagoda Gruszczyńska. – Ze swoje strony mogę dodać, że zagwarantujemy świetne widowisko – dodaje Aleksandra Gromadowska, która będzie partnerką Gruszczyńskiej na zmagania w World Tour Warsaw 2018. Miejsce w turnieju głównym mają zagwarantowane także Kacper Kujawiak i Maciej Rudol. – Lubimy grać przed własną publicznością, której doping nas niesie. Mamy nadzieję, że wyniki będą lepsze niż rok temu i postaramy się dostarczyć kibicom emocji – mówi Kujawiak. On rok temu występował w duecie z Mariuszem Prudlem, a jego obecny partner boiskowy Maciej Rudol z Jakubem Szałankiewiczem. W tym sezonie doszło do wymiany w tych duetach. – Liczymy na liczne przybycie kibiców, którym chcemy sprawić niezapomniane widowisko – mówi Rudol.
Ich trener Spiros Karachalios liczy, że polskie ekipy spiszą się w Warszawie. – Polska organizuje wspaniałe imprezy, więc chcemy tutaj odnieść sukces. Właśnie wróciliśmy z Ostrawy, gdzie Bartosz Łosiak i Piotr Kantor sięgnęli po srebrne medale po raz kolejny potwierdzając przynależność do światowej czołówki, w której męskie duety z Polski się teraz wyraźnie umocniły – mówi grecki szkoleniowiec.
– Sztab trenerski jest z zawodnikami podczas meczów na całym świecie, ale mecze w u siebie są specjalne, w Warszawie tym bardziej, bo to nasza stolica. Dlatego mam nadzieję, że mecze w Polsce będą dla nich najlepszymi w sezonie, a może i w życiu – dodaje drugi ze szkoleniowców, Mateusz Radojewski.
Turniej World Tour Warsaw 2018 będzie transmitowany przez telewizję Polsat. Od środy do niedzieli widzowie będą mogli na ich antenach obejrzeć wszystkie spotkania rozgrywane na stadionie głównym.
Plan turnieju Warsaw World Tour 2018:

26.06 (wtorek) – country quota

27.06 (środa) – kwalifikacje

28.06 (czwartek) – faza grupowa kobiet i mężczyzn

29.06 (piątek) – faza grupowa kobiet i mężczyzn, 1. runda kobiet i mężczyzn, 2. runda kobiet

30.06 (sobota) – 2. runda mężczyzn, ćwierćfinały oraz półfinały kobiet i mężczyzn

1.07 (niedziela) – mecze o 3. miejsce oraz finały kobiet i mężczyzn

 

Lista startowa turnieju kobiet: http://worldtour.2018.fivb.com/en/wpol2018/women/teamsinfo/entriesbycoun...

Lista startowa turnieju mężczyzn: http://worldtour.2018.fivb.com/en/mpol2018/men/teamsinfo/entriesbycountry 

 

Nadesłane przez: PZPS

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Informacja prasowa
    (plik: informacja_prasowa_world_tour.pdf, rozmiar pliku: 217.16 KB)
    Pobierz