Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

SIATKÓWKA 9-11 marca. 1/2 Finałów Mistrzostw Polski Juniorów na...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 9 marzec, 2018 - 10:47, kprzygoda

SIATKÓWKA 9-11 marca. 1/2 Finałów Mistrzostw Polski Juniorów na Hirszfelda.

Metro - po trzeci medal Mistrzostw Polski juniorów! Rusza kolejna faza rozgrywek.

Selfie siatkarskiej drużyny. fot. Nadesłała: Magdalena Kocik, KS Metro Warszawa.

Po trzeci medal Mistrzostw Polski juniorów! Rusza kolejna faza rozgrywek.

Walka o Mistrzostwo Polski juniorów rozkręca się na dobre. Przed szesnastoma drużynami, które już w najbliższy weekend staną w szranki do walki o awans na turniej Finałowy, nie lada wyzwanie - tylko połowa z nich dostanie szanse gry o medale.

 1. KS Metro Warszawa,
 2. Dafi Społem Kielce,
 3. AZS 2020 Częstochowa,
 4. KS Wifama Łódź,
 5. AKS V LO Rzeszów,
 6. MMKS Kędzierzyn-Koźle,
 7. Trefl Gdańsk SA,
 8. MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin,
 9. EKS Skra Bełchatów,
 10. BKS Chemik Bydgoszcz,
 11. Exact Systems Norwid Częstochowa,
 12. UKS SMS Joker Piła,
 13. KS Gwardia Wrocław,
 14. MMKS Maraton Świnoujście,
 15. Jastrzębski Węgiel
 16. i AZS UWM Olsztyn,

te drużyny, już od piątku, walczyć będą w: Częstochowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Warszawie o możliwość gry w Finale Mistrzostw Polski juniorów zaplanowanym na 11-15 kwietnia. Jednym z gospodarzy Turnieju Półfinałowego jest KS Metro Warszawa. Podopieczni trenera Jacka Jankowskiego są w świetnej formie i jak dotychczas wszystkie spotkania rozstrzygają na swoją korzyść - najpierw nie mieli sobie równych na Mistrzostwach Mazowsza, a później na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Teraz czas postawić kolejny krok na drodze do upragnionego medalu.

- Rozgrywki wkraczają już w decydującą fazę. Zostało szesnaście najlepszych zespołów w kraju. Jestem pewien, że żadna z drużyn nie znalazła się w tym gronie przypadkowo. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężki turniej. Ale nie ukrywamy,  że interesuje nas tylko zwycięstwo. Mamy argumenty sportowe i nie raz udowadnialiśmy, że jesteśmy mocnym zespołem. Mam nadzieję - ba! Jestem pewien, że tak będzie i teraz - deklaruje Dominik Żukowski, rozgrywający KS Metro.

Klub Sportowy Metro Warszawa po medal Mistrzostw Polski juniorów sięgał  w swojej siatkarskiej historii dwukrotnie.
Pierwszy raz na podium stanął rocznik 1987/1988/1989, trenerów Wojciecha Szczuckiego i Mirosława Sroki. W składzie Tomasz Walendzik, Robert Pucuła, Rafał Reszczyk, Piotr Nowakowski, Łukasz Grobelny, Krzysztof Wierzbowski, Jakub Radomski, Andrzej Wrona, Paweł Mikołajczak, Łukasz Wróbel, Adam Sotek, Jan Król i Karol Kłos, to Oni zdobywają pierwszy historyczny medal dla juniorów Metra. " Powitanie ekipy w nocy o 2.30 na Ursynowie. Był szampan i gratulacje. Zmęczenie podróżą i turniejem tłumiło radość z sukcesu, ale tych wspomnień i emocji nikt nam już nie zabierze! ", czytamy  we wspomnieniach na stronie Klubu. - To był historyczny Medal. Pierwszy w historii juniorów Metra. Brąz smakował przepięknie, ale pozostał niesmak, przegraliśmy wówczas tylko jedno spotkanie, półfinałowe, i to zdecydowało, że przyszło nam walczyć 'tylko' o brąz. Byliśmy świetną ekipą, zresztą to widać, po tym w jakim miejscu są teraz chociażby Karol, Piotrek i Andrzej... Stworzyliśmy wtedy prawdziwą drużynę, to był nasz klucz do sukcesu - wspomina Paweł Mikołajczak.

Kolejny medal dla Metra w 2013 przywieźli z Turnieju w Leżajsku juniorzy z rocznika 1994/1995/1996, trenerów Wojciecha Szczuckiego, Jacka Jankowskiego i Antoniego Marczyńskiego.  Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Julian Mituniewicz, Karol Rawiak, Piotr Trojan, Damian Zygmunt, Kamil Kucharczyk, Paweł Halaba, Patryk Sadlej, Maciej Stępień, Andrzej Kubicki, Konrad Strzelec, Wojciech Łacisz, wygrywając z  EKS Skra Bełchatów  zdobyli drugi juniorski brąz dla Metra. - Wtedy mało kto na nas stawiał, można powiedzieć, że byliśmy czarnym koniem tych mistrzostw. Zdobycie tego brązowego medalu pamiętam do dziś, graliśmy z Bełchatowem, było ciężko, ale po emocjonującym meczu wygraliśmy w tie-breaku 15 do 13. Euforia po ostatnim punkcie była niesamowita! To była najpiękniejsza chwila w moim życiu... Dziś, patrząc na drużynę juniorów uważam, że mają duże szanse na zdobycie medalu, nawet złotego. Choć w sporcie zdarzyć może się wszystko, to wierzę, że niedługo ten medal, na który niezwykle ciężko pracują, zawiśnie na ich szyjach - mówi Patryk Sadlej, obecnie Trener w KS Metro Warszawa.

Klub Metro, który od kilku lat jest wymieniany w czołówce najlepszych młodzieżowych klubów w Polsce, a o medal Mistrzostw Polski juniorów walczy również w tym sezonie. Aby dojść do Finału, podopieczni Jacka Jankowskiego muszą zająć jedno z dwóch pierwszych, premiowanych do awansu, miejsc. Grupa IV, której są gospodarzem, swoje mecze rozgrywać będzie w Hali przy Hirszfelda, a rywalami Metra będą Drużyny z Olsztyna, Bełchatowa i Świnoujścia.

- Uważam, że mamy wszystkie argumenty, aby awansować do turnieju finałowego. Musimy jednak cały czas być skoncentrowani i grać na naszym równym, wysokim poziomie, jeśli myślimy o pokonaniu wszystkich ekip. Wydaje mi się, że zawody mogą być bardzo interesujące, dlatego zapraszamy wszystkich na salę przy Hirszfelda aby nas dopingowali. Trzymajcie kciuki, nasz cel jest jeden - zaprasza Mateusz Janikowski, przyjmujący juniorów Metra.

Wszystkie mecze Półfinałowe grupy IV rozgrywane będą od piątku - 9 marca do niedzieli - 11 marca, w Hali SP nr 323 przy Hirszfelda 11, na warszawskim Ursynowie.

Terminarz zawodów:
Piątek, 9 marca
godz. 17.00: KS Metro Warszawa – MMKS Maraton Świnoujście | godz. 19.30: AZS UWM Olsztyn – EKS SKRA Bełchatów
Sobota, 10 marca
godz. 14.00: MMKS Maraton Świnoujście – EKS SKRA Bełchatów | godz. 16.30: KS Metro Warszawa – AZS UWM Olsztyn
Niedziela, 11 marca
godz. 10.30: AZS UWM Olsztyn – MMKS Maraton Świnoujście | godz. 13.00: KS Metro Warszawa – EKS SKRA Bełchatów

Nadesłała: Magdalena Kocik, KS Metro Warszawa, Zdjęcia autorstwa: Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa oraz archiwum własne KS Metro Warszawa.