Sportowa Warszawa

SIATKÓWKA. 29 kwietnia. MKSN Mazowsze z tytułem Mistrza Polski Juniorów.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 16 maj, 2018 - 12:46, kprzygoda

Młodzi siatkarze MKSN „ Mazowsze „ zdobyli tytuł Mistrza Polski Juniorów 2018. Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów w Piłce Siatkowej odbywały się w Warszawie w dniach 27-29.04.18. Do stolicy przyjechało 6 drużyn z Polski.

Zdjęcie zbiorowe druzyny siatkarzy w żółtych strojach. fot. Natalia Miętkiewicz, Nadesłał: Tomasz Morawski, MKSN Maozwsze Warszawa

Młodzi siatkarze MKSN „Mazowsze" zdobyli tytuł Mistrza Polski Juniorów 2018. Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów w Piłce Siatkowej odbywały się w Warszawie w dniach 27-29.04.18. W sumie 6 drużyn z całej Polski. Były to drużyna : ŁKSG Łódź, Wiosło Szczecin, Olimpijczyk Olecko, Niedźwiadek Przemysł, Spartan Lublin i MKSN Mazowsze Warszawa.

Pierwszy mecz Warszawiacy zagrali z Lublinem, wygrali 2-0, spokojny mecz był. Drugi mecz rozegrany był z Niedźwiadek Przemyśl, trudni przeciwnicy, w tej drużynie parę osób należy do kadry niesłyszących, szczególnie - Tomasz Michno, był asem drużyny przeciwnej. 1 set prowadziła Warszawa wygrywając 25-21, drugi set niestety przegrała 25-15 kilka błędów zagrywek doprowadziło do nieporozumień drużyn, a na 3 secie opanowali sytuacje i wygrali 15-10. Następny mecz z Olecko, najłatwiejszy mecz tego turnieju, MKSN postanowili ze rezerwowi B będą grać, a A musiała zostać na ławach i odpocząć do następnego meczu, Olecko przegrała z warszawską drużyną 2-0. Łodzianie nie byli słabą drużyną. MKSN musiało zagrać skoncentrowanie. Jednak znów MKSN wygrało 2-0. Ostatni mecz czyli piąty z Wiosło Szczecin, MKSN zawsze trafiała w finale na Szczecin. Przez 4 lata grali przeciw sobie w finale. W pierwszym secie Wiosło prowadziła 18-16 pkt, dwaj zawodnicy z MKSN czyli Tomasz Morawski i Dawid Puszczyński nadrobili te pkt, to jest zgrany duet, jeden w obronie a drugi w ataku. 1 set wygrany przez Warszawska drużynę 25-23. Emocje podniosły w górę, byli pewni w finale, że w 2 secie wygrają, i przez to przegrali 25-15 pkt dla Wiosło. Pozostał jedyny set który doprowadzi drużynę po tytuł mistrza. Kapitan z Klubu MKSN Mazowsze Warszawa motywował drużynę i dalej walczyć do końca oraz nie poddawać, chłopaki wzięli radę od kapitana do serca. Jego rada przydała się, wygrali 2-1. W niedziele Wiosło Szczecin zajęli 3 miejsce. MKSN musiała znowu zagrać z Niedźwiadek Przemyśl, walczyli o 1 miejsce. Przyszło wielu kibiców by wspierać warszawska drużynę. MKSN poprowadził trener Alex, nauczył chłopakom: dawać z siebie wszystko i nie poddawać się, wierzy ze tą drużynę, którą wyszkolił wygra i zdobędzie 1 miejsce. W pierwszym secie bez problemu wygrali 1-0, w drugi set Niedźwiadek opanował nasze zagrywki które wcześniej nie byli w stanie odebrać. Trener Alex tłumaczył chłopakom co i jak i w końcu wygrali drugi set . Była wielka radość wśród młodych zawodników, także kibiców. Po raz drugi zostali Mistrzami Polski, wcześniej było w Szczecinie 2016, a pozostałe czyli w 2015 oraz 2017 zdobywali srebro. Sekcja istnieje od 2015, przez ten krótki czas szybko się rozwinęli i zdobyli wiele sukcesów. Po zakończeniu turnieju, zawodnicy otrzymali medale i Puchar oraz 3 osoby z MKSN zostało wybranych do najlepszej 6.

Najlepszy środkowy: Dawid Puszczyński

Najlepszy zagrywający: Radosław Stobiecki

Najmłodszy zawodnik: Mateusz Morawski

Najlepszy zawodnik z całego turnieju MVP został kapitan drużyny MKSN Mazowsze Warszawa.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn do lat 22, Warszawa, dn. 27-29.04.2018r.