Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

SIATKÓWKA. 11-15 kwietnia. KS Metro walczy o medal MP juniorów.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 11 kwiecień, 2018 - 09:45, kprzygoda

Juniorzy KS Metro Warszawa wyjechali do Kętrzyna we wtorkowe południe.

Blok jednoosobowy KS Metra. fot. Kamil Krawczyk / Krawczyk.photo / KS Metro Warszawa

Metro zaczyna walkę o medal Mistrzostw Polski juniorów

W środę - 11 kwietnia startują finałowe rozgrywki o medal Mistrzostw Polski juniorów. W walce o miano najlepszej juniorskiej drużyny w naszym kraju pozostało już tylko osiem zespołów. Na Trefl Gdańsk, AKS V LO Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, AZS 2020 Częstochowa, Dafi Społem Kielce, KS Gwardia Wrocław, EKS Skra Bełchatów i KS Metro Warszawa od środy (11 kwietnia) do niedzieli (15 kwietnia) czekają zacięte spotkania, które zadecydują o tym, kto wróci do domu z medalem na szyi. Młodzieżowego Mistrza Polski poznamy już w najbliższą niedzielę.

Juniorzy KS Metro Warszawa wyjechali do Kętrzyna we wtorkowe południe. Podopiecznych Jacka Jankowskiego, Wojciecha Szczuckiego i Adriany Jankowskiej przed inauguracyjnym, środowym, spotkaniem z Jastrzębskim Węglem, czekał jeszcze wieczorny trening na hali MOSiR w Kętrzynie i krótka odprawa taktyczna. 
Spotkanie ze śląską drużyną będzie pierwszym, jakie Metrowcy rozegrają w fazie grupowej mistrzostw, w kolejnych dniach zmierzą się z drużynami z Gdańska i Rzeszowa. Do najlepszej czwórki awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

- Zaczynamy w Kętrzynie zmagania o medal Mistrzostw Polski, zdajemy sobie sprawę, że przed nami trudne zadanie. Wiem, że każda z drużyn ma bardzo dużo do zaoferowania i każda będzie walczyć od pierwszej do ostatniej piłki tego turnieju, wiec nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek ustępstwa. Jako zespół pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo silni, zarówno mentalnie jak i fizycznie. Naszym atutem jest to, że mamy dość szerokie pole manewru jeśli chodzi o ławkę rezerwowych, co może być kluczowe na takim Turnieju. Pierwszy mecz zagramy z zespołem Jastrzębskiego Węgla, mecze otwarcia zawsze należą do najtrudniejszych, ale gwarantuję, że damy z siebie wszystko. Znamy tą hale, wiemy jak na niej grać. Drużyna KS Metro Warszawa należy do grupy ludzi czynu, wszystkie umiejętności i pot wylany na treningach zamierzamy przelać na każdy poszczególny mecz. Jesteśmy gotowi pójść za sobą w ogień! - deklaruje przyjmujący Metra, Jan Kopyść.

Metro Warszawa, w podobnym składzie, walczyła na finałowych rozgrywkach w Ketrzynie już rok temu. Choć zajęli wówczas ostatecznie ósmą pozycję, to doświadczenie jakie zdobyli zawodnicy może okazać się bezcenne na tegorocznych zmaganiach. W tym roku zamierzają jednak namieszać.
- W tym roku, nie zadowoli nas tylko "bycie" w finałach. Jedziemy do Kętrzyna pokazać jak najlepszą siatkówkę. Pokazać, że warto walczyć i konsekwentnie robić swoje. Naszym celem jest to, aby zagrać najlepsze zawody w całym sezonie. Nasi zawodnicy muszą czuć, że zrobili tam wszystko co w ich mocy. Z takim nastawieniem jedziemy do Kętrzyna! - mówił przed wyjazdem Trener i Prezes KS Metro Warszawa, Wojciech Szczucki.

Siatkarze z Warszawy przeszli przez dotychczasowe turnieje jak burza, wygrywając wszystkie dziewięć z dziewięciu spotkań na drodze do upragnionego Finału. Najpierw zostali Mistrzami Mazowsza, a następnie nie mieli sobie równych, zarówno na ćwierćfinałowych jak i półfinałowych starciach o Mistrzostwo Polski. Teraz, przed zawodnikami Metra niezwykle ciężkie zadanie, bo już na otwarciu czekają na nich, broniący tytułu z ubiegłego roku, zwodnicy z Jastrzębia.
Każda z drużyn, które staną do walki w finałowych rozgrywkach marzy tylko o jednym, jednak na obecną chwilę pewne jest jedynie tylko to, że siatkarskich emocji nie zabraknie, a Kętrzyn stanie się na te pięć dni stolicą młodzieżowej siatkówki.

Skład KS Metro Warszawa na Finał Mistrzostw Polski juniorów:
Sztab trenerski: Jankowski Jacek (I Trener), Szczucki Wojciech (II Trener), Jankowska Adrianna (Asystent Trenera)
Zawodnicy: Assendi Igor, Firszt Bartosz, Gawryś Jan (kapitan), Giza Bartłomiej, Gwardiak Adrian, Janikowski Mateusz, Jerke Paweł, Kopyść Jan, Praca Patryk, Sakowski Jakub, Sutryk Jakub, Szostek Piotr, Winiarski Aleksander, Witek Mateusz, Zieliński Bartłomiej, Żukowski Dominik

Program Mistrzostw Polski juniorów - Kętrzyn 2018:
11 kwietnia (środa)
godz.10:00 KS METRO Warszawa – KS Jastrzębski Węgiel
godz. 12:30 Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów
godz. 16:00 AZS 2020 Częstochowa – EKS SKRA Bełchatów
godz. 17.30 Ceremonia otwarcia
godz.18:30 DAFI Społem Kielce – KS Gwardia Wrocław
 
12 kwietnia (czwartek)
godz.10:00 KS Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów
godz.12:30 KS METRO Warszawa – Trefl Gdańsk
godz.16:00 EKS SKRA Bełchatów – KS Gwardia Wrocław
godz.18:30 AZS 2020 Częstochowa – DAFI Społem Kielce
 
13 kwietnia (piątek)
godz.10:00 Trefl Gdańsk – KS Jastrzębski Węgiel
godz.12:30 AKS V LO Rzeszów – KS METRO Warszawa
godz.16:00 DAFI Społem Kielce – EKS SKRA Bełchatów
godz.18:30 KS Gwardia Wrocław – AZS 2020 Częstochowa
 
14 kwietnia (sobota)
godz.10:00 mecz o 7. miejsce A4 – B4
godz.12:30 mecz o 5. miejsce A3-B3
godz.16:00 półfinał I A1-B2
godz.18:30 półfinał II B1-A2
 
15 kwietnia (niedziala)
godz. 10:00 mecz o 3. miejsce
godz. 12:30 finał

Nadesłał: Magdalena Kocik, KS Metro Warszawa, Zdjęcia autorstwa: Kamil Krawczyk / Krawczyk.photo / KS Metro Warszawa