Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Ruszyły zapisy do III edycji „Rolkowiska”

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 7 sierpień, 2018 - 15:48, a.wasowska

Ruszyły zapisy do „Rolkowiska” – jednej z największych imprez w Polsce skierowanych do miłośników jazdy na nartorolkach. W ramach III edycji wydarzenia, zawodnicy uczczą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niepodległościowe „Rolkowisko” odbędzie się 1 września w Warszawie-Wesołej. W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in. „Otwarte Mistrzostwa Warszawy w sprintach na nartorolkach”, w ramach których uczestnicy ścigać się będą na dystansie 1300 m stylem klasycznym, dowolnym i na nartorolkach terenowych. Organizatorzy imprezy, Towarzystwo Narciarskie „Biegówki, zaplanowali ponadto wyścigi na rolkach, wrotkach i hulajnogach. O uzyskanym miejscu przez zawodników zdecyduje suma czasów uzyskanych z tych dwóch przejazdów.

Tegoroczna edycja „Rolkowiska” będzie wyjątkowa i pełna niespodzianek. Zawodnicy startujący
w zawodach upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalne stoisko historyczne. Każdy, kto pojawi się 1 września na trasie zawodów, będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z żołnierzem legionistą.

Organizatorzy nie zapomnieli także o tych osobach, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę
z dyscypliną. W tygodniu poprzedzającym imprezę, wszyscy zainteresowani, pod okiem instruktora, będą mogli wziąć udział w nieodpłatnych lekcjach z jazdy na nartorolkach. Szczegóły dotyczące zapisów będą dostępne na profilu TN „Biegówki” na platformie Facebook.

 Rolkowisko to unikatowe wydarzenie w skali kraju. Liczymy, że w tym roku pobijemy ogólnopolski rekord frekwencji na amatorskich zawodach nartorolkowych. Warto przyjść również w charakterze kibica. Położenie toru rolkostrady, umożliwia śledzenie rywalizacji z bardzo bliskiej odległości. Przekonacie się, że nartorolki, tak jak biegówki, to świetna forma aktywności fizycznej dla każdego – mówi Katarzyna Witek z Towarzystwa Narciarskiego „Biegówki”.

W organizację tegorocznej edycji wydarzenia zaangażował się Urząd Dzielnicy Wesoła (jako gospodarz) i Nadleśnictwo Drewnica. Głównymi partnerami „Rolkowiska” są Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Decathlon, Rollspeed, XC Life oraz portale: nartorolkowy.pl i rollski.pl.Na zwycięzców „Rolkowiska” czekają cenne nagrody tj. nartorolki, rolki oraz pamiątkowe puchary. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają koszulki z zawodów i medale.

Zapisy prowadzone są na stronie www.rolkostrada.pl/#rolkowisko do 30 sierpnia, lub 1 września,
w biurze zawodów.

Nadesłane: TN Biegówki

 

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Baner
  (plik: banner_logotypy_1-min.pdf, rozmiar pliku: 181.04 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Mapka
  (plik: mapka-min.pdf, rozmiar pliku: 89.79 KB)
  Pobierz
 3. 3.
  Plakat
  (plik: plakat_r-min.pdf, rozmiar pliku: 457.94 KB)
  Pobierz