Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Ruszają Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 13 maj, 2020 - 09:03, a.wasowska

plakat zapraszający na Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa fot. Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa

W całej Polsce startują Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa. Także w Warszawie. Turnieje nie tylko zgodne z rozporządzeniami rządu, ale też w trzech różnych kategoriach - każdy odnajdzie rywali na swoim poziomie.

Rozgrywki odbywać się będą na trzech poziomach zaawansowania. Najszerszą kategorią jest II liga, w której zagrać może każdy, kto nigdy nie trenował zawodniczo tenisa oraz nie jest trenerem ani instruktorem "białego sportu". Jest również kategoria dla seniorów po 45. roku życia oraz I liga - dla byłych graczy i trenerów tenisa. Po rejestracji na stronie www.polskaligatenisa.pl i odpowiedzeniu na kilka prostych pytań każdy z graczy automatycznie zostanie przyporządkowany do odpowiedniej kategorii. Zapisy na Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa trwają do 23 maja.

W Warszawie rozgrywki toczyć się będą od 25 maja do 14 czerwca na kortach Prestige Spójnia Dolna przy Wybrzeżu Gdyńskim 2 oraz na obiektach Olszynki Grochowskiej przy ul. Osowskiej 15. Co ważne - gracze na kortach spotykają się zawsze jeden na jeden.

- W związku z obecną sytuacją zmieniliśmy nieco sposób rozgrywania turniejów. Wszystko po to, by uczestnicy czuli się bezpiecznie - tłumaczy Radosław Gerlach, jeden z organizatorów.

- Zamiast organizować turniej w weekend gramy aż trzy tygodnie, a mecze są rozbite na cały tydzień. Dzięki temu gracze spotkają się na korcie tylko we dwójkę.

Rywalizacja toczyć będzie się najpierw w trwającej dwa tygodnie fazie grupowej, gdzie każdy rozegra dwa lub trzy spotkania. Najlepsi gracze z każdej grupy zakwalifikują się do fazy pucharowej, która potrwa do 14 czerwca. Tam stawką będzie awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie (28-29.06), gdzie, obok zawrotnej puli nagród, pojawi się też transmisja telewizyjna na żywo.

Zapisy i więcej szczegółów znajdziecie na www.polskaligatenisa.pl.

Nadesłał: P. Markocki, Polska Liga Tenisa