Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

RUGBY na WÓZKACH. 9-10 maja. II turniej Polskiej Ligi w Warszawie.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 8 maj, 2015 - 09:51, mnowocien

II turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w Warszawie.

RUGBY na WÓZKACH. 9-10 maja. II turniej Polskiej Ligi w Warszawie.

Sportowcy po urazie rdzenia kręgowego, na pancernych wózkach przemierzający boisko
z prędkością błyskawicy to nieczęsty widok na naszych parkietach. Specjalna konstrukcja wózków umożliwiająca im zderzanie przy dużej prędkości oraz trzask metalu o metal powoduje, że ta mało popularna dyscyplina sportu jest wyjątkowo widowiskowa. Rugby na Wózkach jest najbardziej popularną na świecie zespołową grą sportową dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Sport ten powstał w 1970 roku w Kanadzie, do Polski został przyniesiony przez Szwedów w 1997 roku, a w 2000 roku rugby stało się oficjalnie dyscypliną paraolimpijską. Polska Liga Rugby na Wózkach powstała jesienią 2001 roku i obecnie w Lidze bierze udział 17 drużyn.
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” jako organizator zaprasza na tę wyjątkową imprezę odbywającą się w terminie 09-10.05.2015 w Warszawie - Turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach, w którym walczyć będą zawodnicy z całej Polski. Rozgrywki odbędą się na Hali Sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji ARENA URSYNÓW, ul. Pileckiego 122.
Mecze prowadzone są jednocześnie na dwóch boiskach – Liga I, w której bierze udział 5 drużyn, oraz Liga II – 6 drużyn. Rozgrywki potrwają w sobotę od godz. 08:40 do 20:20 oraz w niedzielę w godzinach 08:40 – 15:20. Jest to jeden z sześciu turniejów ligowych, które odbywać się będą w sezonie 2015. Na wszystkie turnieje Polskiej Ligi Rugby na Wózkach wstęp jest wolny.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.rugby.far.org.pl oraz na Facebooku.

Zobacz na mapie

1.
zamknij
UCSiR Hala Arena Ursynów Dane adresowe:
Pileckiego 122