Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

RUGBY NA WÓZKACH. 27 i 28 czerwca. Turniej w Karczewie dla 6 drużyn...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 15 czerwiec, 2015 - 12:48, kprzygoda

RUGBY NA WÓZKACH. 27 i 28 czerwca. Turniej w Karczewie dla 6 drużyn 3.ligi.

Rozpędzeni zawodnicy przemierzający boisko na pancernych wózkach o specjalnej konstrukcji, trzask uderzeń metalu o metal – tym charakteryzuje się rugby na wózkach. Ta dynamiczna dyscyplina sportu jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nadesłała: Izabela Franczak, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” fot. Nadesłała: Izabela Franczak, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR”

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” jako organizator zaprasza na tę wyjątkową imprezę odbywającą się w terminie 27-28 czerwca 2015 na Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji MOSiR w Karczewie, ul. Bohaterów Westerplatte 55. W turnieju weźmie udział sześć drużyn III-ligowych, a rozgrywki potrwają w sobotę od godz. 08:40 do 20:20 oraz w niedzielę w godzinach 08:40 – 15:20. Jest to jeden z sześciu turniejów ligowych, które odbywać się będą w sezonie 2015. Wszystkie turnieje współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji PZU. Wstęp wolny.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.rugby.far.org.pl oraz na Facebooku.

Kibicowanie na turnieju Polskiej Ligi Rugby na Wózkach będzie z pewnością cennym wyrazem solidarności i wsparcia osób z niepełnosprawnościami w ich walce o niezależność i miejsce w społeczeństwie. Organizatorzy chcą pokazać, że życie z niepełnosprawnością nie musi być smutne i pozbawione nadziei, że jest w nim miejsce na śmiech, zabawę i naukę, a także rywalizację sportową i wolę zwycięstwa tak jak w życiu każdego z nas.

Rugby na wózkach powstało w 1970 roku w Kanadzie, do Polski zostało przyniesione przez Szwedów w 1997 roku, a w 2000 roku rugby stało się oficjalnie dyscypliną paraolimpijską. Polska Liga Rugby na Wózkach powstała jesienią 2001 roku i obecnie w Lidze bierze udział 17 drużyn z całej Polski.

Nadesłała: Izabela Franczak, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, Ul. Inspektowa 1, 02-711 Warszawa, Tel. 22 651 88 02 wew. 39, www.far.org.pl, www.rugby.far.org.pl

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Karczewie Dane adresowe:
Bohaterów Westerplatte 55
Karczew