Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

POMOC DLA MICHAŁA. Chwila, która przekreśliła plany i marzenia.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 1 kwiecień, 2016 - 08:29, kprzygoda

Portal internetowy www.stworzmistrza.pl oraz Fundacja Kamili Skolimowskiej przy wsparciu Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m. st. Warszawy prowadzą kampanię promującą zbiórkę funduszy dla Michała Kłysa. Warszawski sportowiec, który uległ ciężkiemu urazowi podczas treningu na obozie sportowym czeka na rehabilitację.

źródło: www.stworzmistrza.pl fot. źródło: www.stworzmistrza.pl

Chwila, która przekreśliła plany i marzenia

Portal internetowy www.stworzmistrza.pl oraz Fundacja Kamili Skolimowskiej przy wsparciu Biura Sportu i Rekreacji prowadzą kampanię promującą zbiórkę funduszy dla Michała Kłysa. Warszawski sportowiec, który uległ ciężkiemu urazowi podczas treningu na obozie sportowym czeka na rehabilitację.
Historii Michała nie trzeba specjalnie opisywać. Była ona niejednokrotnie nagłaśniana i opisywana w mediach. Niefortunny rzut młotem sprawił, że Michał uległ wypadkowi. Młot z olbrzymią siłą uderzył go w skroń. Każdy, kto chciałby zagłębić się w szczegóły historii i sytuacji, może skorzystać z wielu źródeł opisujących zdarzenie i kolejne wydarzenia. Warszawski sportowiec potrzebuje obecnie stałej opieki i rehabilitacji, która wymaga dużych i stałych środków.

Kampania pod hasłem „Chwila, która przekreśliła plany i marzenia” – opieka i rehabilitacja dla Michała Kłysa” została zaplanowana na trzy miesiące. Dotychczas udało się zebrać już ponad 1000 zł.  Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej: https://stworzmistrza.pl/campaigns/chwila-ktora-przekreslila-plany-i-mar...
Wszystkie działania prowadzone są w porozumieniu z tatą Michała, panem Krzysztofem Kłysem oraz Fundacją Kamili Skolimowskiej, która w imieniu Michała prowadzi kampanie przez portal. Akcję, za pośrednictwem swoich profili na portalach społecznościowych, promują także znani sportowcy. Między innymi Marcin Różalski, Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski.

Sportowcy nigdy nie byli i nie są obojętni.

Zbiórka za pośrednictwem portalu i Fundacji jest odpowiedzią na apel Jarosława Jóźwiaka, zastępcy prezydenta m. st. Warszawy ogłoszony podczas Balu Najlepszych Sportowców Warszawy, 28 stycznia 2016 roku. Hasłem głównym tej inicjatywy jest pomoc charytatywna dla sportowców warszawskich, którzy potrzebują wsparcia. W tym roku celem akcji jest pomoc dla Michała Kłysa.

Fundacja Kamili Skolimowskiej już w latach poprzednich pomagała Michałowi oraz jego tacie. Poprzednia zbiórka pod hasłem „Młociarz w potrzebie” miała na celu finansowanie operacji i rehabilitacji Michała. Fundacja przekazała wówczas tacie Michała 4 170 zł złotych na leczenie syna.  Zbiórka na portalu „Się Pomaga” prowadzona była w okresie 1-12 marca 2012 r. Zbiórkę wsparło 69 osób.

Dziś portal Stwórz Mistrza i Fundacja Razem organizują kampanię, której podstawowym celem jest zapewnienie opieki i rehabilitacji, a także produktów i rzeczy do codziennego życia. W zależności od wysokości zebranych środków, sfinansowany również zostanie:
- nowoczesny, sterowany elektronicznie wózek,
- opłacenie pielęgniarki,
- sfinansowanie nowoczesnej terapii.

Marzeniem taty Michała, jest zabezpieczenie syna, gdy jego zabraknie: „Jeśli Michał nie zostanie zabezpieczony, to nie wiem, co będzie jak umrę. Nie wiem po prostu. Dlatego walczę o to, żeby można mu było zabezpieczyć życie – mówi Krzysztof Kłys.”

W przeszłości pomocy Michałowi udzielały TKKF Chomiczówka wraz z Dzielnicą Bielany m.st. Warszawy, a także jego szkoła. TKKF, jako współorganizator Biegu Chomiczówki przekazuje systematycznie na cele charytatywne część opłaty startowej. W 2011 r. TKKF ze środków z wpisowego sfinansował rehabilitację Michała w wysokości 6 200 zł. Warszawskiemu młociarzowi pomagała też szkoła, w której się uczył, czyli ZSS Nr 50.

W 2002 roku na obozie sportowym. 18-letni wówczas Michał, uczeń bielańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kusy”, trenował rzut młotem. Młot z olbrzymią siłą uderzył go w skroń. Od tego dnia na siedem długich miesięcy zawodnik stracił kontakt ze światem, zapadł w śpiączkę. Po jego wybudzeniu okazało się, że przed nim jest jeszcze długa i monotonna walka o prawdziwy powrót do życia i zdrowia …

Michał potrzebuje pomocy. Na kampanię można wpłacić dowolną kwotę, nie mniejszą niż 1 zł. Wejdź na kampanię, kliknij WSPIERAM i wpisz kwotę jaką chcesz wpłacić.