Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 19 listopad, 2019 - 09:32, aholownia

Reprezentacja Polski Niesłyszących  w Futsalu Kobiet fot. Reprezentacja Polski Niesłyszących w Futsalu Kobiet

Informujemy z radością dla sympatyków futbolu, że Reprezentacja Polski Niesłyszących  w Futsalu Kobiet zdobyła tytuł Wicemistrza Świata.

Gospodarzem IV Mistrzostw Świata Głuchych w Futsalu Kobiet i Mężczyzn, które rozegrano w szwajcarskim - WINTERTHUR w dniach 09-16 listopada 2019r. została Wicemistrzyniami Świata Głuchych w Futsalu Kobiet, która przegrywając 0:4 z faworytkami Brazylii w finale.

W turnieju udział wzięło 12 państw żeńskich i 14 męskich z całego Świata.

Fazowa grupowa, że nasze dziewczyny wszystkie pokonały z Finkami 11:1, Szwedkami 7:3 oraz Japonkami 6:4 i awansowały do ćwierćfinału rozegrały z reprezentantkami Rosji - były Mistrz Świata z roku 2015 był ciężki mecz i przed ostatnim 9 sekund było remis 2:2, dzięki bramkę Agnieszki Boćkowskiej i już prowadziły 3:2 i dała im w drogę medalowa.
W  półfinale nasze dziewczyny rozgromiła Holenderek 5:2 i awansowały do finału.

W finale Brazylia jako faworytka turnieju i nasze dziewczyny starały i wywalczyły dzielnie do końca gry i uległy 0:4 i Polki zdobyły srebro.

W kadrze wicemistrzyń świata grają siedmiu nasze Mazowszanki : Agnieszka Boćkowska, Joanna Kaczmarczyk, Marta Kaczmarczyk, Lidia Maziarz, Paulina Prusinowska, Paulina Suchorowska oraz Volha Siarko. Trenerem klubu sekcji piłki nożnej Kobiet jest Marcin Szymański

Nasza zawodniczka Agnieszka Boćkowska została królem strzelców, która strzeliła 14 bramek oraz najlepszą „ Piątka „ w turnieju Mistrzostw Świat Głuchych w Futsalu Kobiet.

Męska reprezentacja Polski zajęła przed ostatnim turniejem 13 miejsce.
W kadrze grali trzech zawodnicy : Damian Bieniak, Marcin Szymański i Karol Wanot

Trzymamy kciuki za Kobiet w przyszłym roku będzie Mistrzostwo Świata Głuchych w Piłce Nożnej na murawie 11-osobowej Kobiet i Mężczyzn w mieście Korei Południowej - MOKPO w dniach 05-20 września 2020r. oraz letnie Igrzyska Głuchych w 2021 roku

Nadesłano: MKSN Mazowsze Warszawa