Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. 1 kwietnia. Złoty medal Mistrzostw Europy dla...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 3 kwiecień, 2018 - 11:37, kprzygoda

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. 1 kwietnia. Złoty medal Mistrzostw Europy dla Oli.

Mistrzostwa Europy Seniorek w Podnoszeniu Ciężarów w Bukareszcie - Aleksandra Mierzejewska zdobyła złoty medal w dwuboju olimpijskim w kat. wagowej 90+kg.

Foto Aleksandry Mierzejewskiej portretowe i z zawodów (podium, pomost) fot. Źródło: https://www.facebook.com/OnlyVip6

Mistrzostwa Europy Seniorek w Podnoszeniu Ciężarów w Bukareszcie - Aleksandra Mierzejewska zdobyła złoty medal w dwuboju olimpijskim w kat. wagowej 90+kg.
Dyscyplina sportu: podnoszenie ciężarów (opimpijska)
Konkurencja: indywidualna, kategoria wagowa 90+
Klub: Stowarzyszenie Sportu Atletycznego "Legia 1926"
kategoria wagowa, w której startuje jes najwyższą i bardzo rzadko startuje w niej więcej niż 12 zawodniczek. Zawody były pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Zawsze godnie reprezentuje m.st. Warszawę. Trener klubowy i prowadzący to Zdzisław Faraś. W 2017 roku Ola 7-krotnie poprawiała rekordy Polski Seniorek.
Rekord aktualnie wynosi w dwuboju olimpijskim 235 kg. (składa się na niego suma wyników z dwóch konkurencji: rwania i podrzutu). Rekordy Polski: 102 kg w rwaniu, 135 kg w podrzucie.

Inne sukcesy sportowe:
5. miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorek w Splicie (Chorwacja) 8.04.2017
7.miejsce w Mistrzostwach świata Seniorek w Anaheim (USA) 27.11.2017

Po sukcesie napisała swoim profilu zawodniczki na FB:
Długo myślałam co napisać.. Ale nadal do mnie to nie dociera, że jestem Mistrzynią Europy! ??
W życiu w najdalszych marzeniach nie sadzilam że Mazurek Dąbrowskiego będzie grany dla mnie i dla całego mojego kraju! ????????
Myślałam o medalu ale już na starcie powiedziałam trenerowi "Trener układa ciężary i taktykę a ja się odpalam". Walka z moja serdeczna koleżanka @krisztina_magat była przepiękna. Walka co do kilograma. Wspieralysmy się na starcie wzajemnie i to jest w sporcie najcenniejsze. ?? Chciałabym podziękować trenerom kadry Antoniemu Czerniakowi za ciągła wiarę. Trenerowi Markowi Sachmacinskiemu za spokój który mi dawał na starcie a który był mi niezmiernie potrzebny. Dziękuję @mariuszpaliswiat za opiekę i wytrzymywanie moich narzekań?? Dziękuję rodzinie ?? Mojemu ukochanemu mężczyźnie Robertowi?? Całej Legii i Zdzislawowi Farasiowi.?? Dziękuję każdemu kto trzymał za mnie kciuki i mnie wspierał. Bez was tego sukcesu by nie było!

Opracowanie własne.