Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

PlusLiga AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 10 styczeń, 2012 - 11:51, akanabus

W sobotę 14 stycznia w hali Torwaru dojdzie do arcyciekawej, pełnej podtekstów potyczki. W ramach 11 kolejki PlusLigi AZS Politechnika Warszawska podejmie na Łazienkowskiej naszpikowany gwiazdami siatkówki Jastrzębski Węgiel.

kliknij żeby powiększyć plakat fot. kliknij żeby powiększyć plakat

Barw Jastrzębia bronią m.in. Michał Łasko, Rob Bontje, Russell Holmes, Zbigniew Bartman i Michał Kubiak. Dwaj ostatni nadadzą meczowi dodatkowego smaczku. Obaj w zeszłym sezonie bronili barw Politechniki, a z klubem rozstali się w nie najlepszym stylu. Stołeczni kibice na długo zapamiętają zwłaszcza Kubiaka, który wyróżnił się nie tylko dobrą grą. Do Jastrzębskiego Węgla odszedł bowiem, mimo obowiązującego kontraktu. Wcześniej w rozmowach zwodził prezes Jolantę Dolecką i trenera Radosława Panasa, zapewniając, że zostanie w stolicy. W obliczu konfliktu interesów obu stron o jego przynależności klubowej zdecydowały... władze ligi. Sprawa nie została rozstrzygnięta do dziś. Od Kubiaka natomiast, mimo że ten dzięki świetnym występom w Politechnice wypromował się i trafił do reprezentacji Polski, nikt w stołecznym klubie nie usłyszał słowa "dziękuję".

"Inżynierowie", choć w opinii ekspertów w starciu z jastrzębianami wydają się nie mieć zbyt wielkich szans, zapowiadają walkę. - W siatkówce nie grają nazwiska - mówi trener Radosław Panas. - Moja drużyna z meczu na mecz gra lepiej. Na pewno nie przestraszy się gwiazd - zapowiada.

Siatkarzom Radosława Panasa w odniesieniu zwycięstwa pomóc mogą problemy zdrowotne głównego "dyrygenta" jastrzębskiej ekipy - rozgrywającego Vinedho. Wobec kontuzji Brazylijczyka prezes Zdzisław Grodecki zdecydował się na zatrudnienie młodego Portugalczyka - Tiago Violasa. Jastrzębianie mają jednak słabość do zawodników Politechniki. Zanim związali się z portugaliskim rozgrywającym, kusili kontraktem Patricka Steuerwalda. Utalentowany Niemiec, jak dotąd zdecydowanie najjaśniejsza postać w drużynie trenera Panasa, wolał zostać w stolicy i nie przyjął ich propozycji.

Mecz rozpocznie się o godz. 14.30. Bilety są już w sprzedaży. Nabywać je można przez Internet (www.plusligaazspw.zissb.pl) oraz w siedzibie klubu - przy ul. Waryńskiego 12a.

 

Serdecznie zapraszamy!

www.azspw.pl

www.facebook.com/azspw

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Arena Ursynów Dane adresowe:
ul. Pileckeigo 122
Warszawa