Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Piąta odsłona cyklu CITY TRAIL w Warszawie

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: wtorek, 28 styczeń, 2020 - 14:10, aholownia

City Trail w Warszawie. fot. City Trail w Warszawie.

Piąta odsłona cyklu CITY TRAIL w Warszawie

W niedzielę, 2 lutego, w Lesie Młociny odbędzie się piąty już bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa w sezonie 2019/2020. To kolejna szansa na sprawdzenie się na 5-kilometrowej trasie oraz spotkanie z biegowymi znajomymi. Zapisy do imprezy trwają na www.citytrail.pl.
W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze biegi. Aktualnie w warszawskiej rywalizacji – po czterech imprezach – sytuacja w generalce nie jest jeszcze przesądzona. Wśród mężczyzn największe szanse na zwycięstwo mają Daniel Żochowski, Krzysztof Wasiewicz i Piotr Parfianowicz, ale niewykluczone, że do rywalizacji dołączy ktoś jeszcze. Wśród kobiet sytuacja jest niemniej skomplikowana – najpewniej o wygraną będą walczyć: Dominika Stelmach, Iwona Wicha, a być może także Izabela Parszczyńska i Emilia Mazek. Uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną nagrody i pamiątkowe medale odbędzie się w II połowie marca.
Tegoroczna aura nie przypomina tej z poprzednich lat i zdecydowanie sprzyja biegaczom. Dobre warunki na trasach CITY TRAIL dają możliwość uzyskiwania wartościowych rezultatów. - Łaskawa zima... dla mnie bomba! Nigdzie nie muszę się wyjeżdżać, by mocno trenować. Temperatury lekko poniżej zera są niczym w porównaniu do poprzednich zim, a to sprawia, że trenuje się we względnym komforcie. Z drugiej strony nic nie zastąpi tego uczucia, gdy wychodzisz na trening i nogi same biegają, gdy czują mocno ujemną temperaturę. Trening wykonany w takich warunkach dawał podwójną satysfakcję! Moje plany treningowe cieszą się z takiej aury, ale jak każde „duże dziecko” tęsknię za prawdziwą zimą, a już nawet święta się z nią nie kojarzą... – mówi Wojciech Sowik, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej łódzkiej odsłony CITY TRAIL.
Każdy bieg CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które odbywają się na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Najmłodsi uczestnicy – ci poniżej 5. roku życia – mogą startować z rodzicami, dzięki czemu na trasach CITY TRAIL Junior często można zaobserwować rozczulające obrazki – kilkunastomiesięczne maluchy ochoczo przemierzające 300-metrowy dystans.
- Cieszymy się, że cykl CITY TRAIL angażuje całe rodziny – od dorosłych przez najmłodszych biegaczy. Mamy nadzieję, że wspólne uprawianie sportów będzie coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Zdrowe nawyki, takie jak prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.
Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (polana w okolicy ulicy Papirusów w Lesie Młociny)
- godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
- godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km
Warto dodać, że każdy z zawodników startujących w cyklu może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest ponad 59 000 zł - w skali ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Warszawą są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Nadesłano: Justyna Grzywaczewska City Trail w Warszawie