Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Piłkarze MKSN Mazowsze Warszawa zdobyli złoto!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 9 grudzień, 2019 - 15:52, aholownia

Nagrody dla zwycięsców Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej do 22 lat. fot. Nagrody dla zwycięsców Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej do 22 lat.

Piłkarze MKSN Mazowsze Warszawa Mistrzem Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 22

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2019 roku w Warszawie na hali sportowej przy ulicy Świadowida 56 spotkało się 10 drużyn z całej Polski by rozegrać turniej Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej - Futsal Mężczyzn do lata 22. Zespoły zostały rozlosowane na trzy koszyki. MKSN Mazowsze Warszawa jako gospodarz trafiło wraz z Mig Gliwice i Bagry Kraków do pierwszego. Do rozgrywek przystąpiliśmy mocno zmotywowani i głodni zwycięstwa, ponieważ ostatni raz złoto zdobyliśmy w 2011 roku. Od tego czasu Mazowsze docierało do finału, ale go nie wygrywało. W pierwszym meczu Mazowsze staje naprzeciw drużynie Mig Gliwice.
Spotkanie jest jednostronne i pokonujemy ich 5:0. W kolejnym meczu gramy z Bagry Kraków i znów nasze doświadczenie decyduje i wygrywamy 7:0. Jesteśmy w ćwierćfinale. Oczekujemy na rozstrzygnięcia w sąsiednich grupach. Okazało się że w ćwierćfinale spotkamy się z IG Warszawa. Na początku mecz nie układał się po naszej myśli. W około 10 minucie spotkania przy stanie 0:0, nasz kapitan Damian Bieniak otrzymuje czerwoną kartkę za zagranie ręką w polu karnym w ocenie sędziego i musi opuścić boisko. Nie zgadzaliśmy się z tym, ale decyzja była ostateczna. Po zaistniałym incydencie w drużynie wyzwoliła się pozytywna złość sportowa. W drugiej połowie przyśpieszyliśmy, poprawiliśmy skuteczność i wygrywamy w osłabieniu 4:1. Mamy półfinał. W półfinale będziemy musieli się zmierzyć ze Spartanem Lublin. Mecze te są okraszone pewnym samczykiem. Niestety będziemy musieli grać bez naszego kapitana, który pauzuje za czerwoną kartkę. Przed meczem w szatni trener i kapitan przygotowali mentalnie i taktycznie drużynę do tego spotkania. Zespół wykonał to wzorowo. Po dośrodkowaniu i niefortunnym zagraniu bramkarza drużyny przeciwnej prowadzimy 1:0 Wynik utrzymuje się do końca spotkania. Mamy finał. W finale naprzeciw nam staje drużyna ŁKS Łódź.
Doping publiczności dodaje nam motywacji i ostatecznie pokonujemy Łódź 6:1
Piłkarze MKSN Mazowsze Warszawa U22 MISTRZEM POLSKI 
Dziękuję zespołowi i każdemu z osobna za walkę. Byliśmy prawdziwym zespołem pokazaliśmy charakter i determinację. Z każdym można wygrać przy zachowaniu pewnej dyscypliny. Myślę że jest to drużyna perspektywiczna z dużym potencjałem, choćby dlatego że pojawiło się w niej kilku młodych zawodników, którzy mieli dziś małe przetarcie w zawodach. Serdecznie ich witam w drużynie, oraz zapraszam tych co się jeszcze nie zdecydowali. Trochę treningu dyscypliny i pracy nad sobą, a będzie dobrze.
Prócz nagród dla drużyny zdobyliśmy nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem był Kacper Szczepaniak. Najlepszym zawodnikiem Mateusz Krajewski, a do najlepszej piątki został wybrany Damian Bieniak.

Nadesłano:MKSN Mazowsze