Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

PŁYWANIE. 10 lutego. Żoliborz zaprasza na pływackie Grand Prix - zapisy.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 9 luty, 2018 - 08:03, kprzygoda

Żoliborz zaprasza na pływackie Grand Prix - I tura - 10 lutego, II tura - 24 marca, III tura - 12 maja, IV tura - 16 czerwca. Zapisy do pierwszej tury zawodów prowadzone będą do środy, 7 lutego. Pierwsze zawody otworzy – Honorowy Starter: Paweł Korzeniowski, utytułowany pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012).

Plakat niebiesko-biały z info o imprezie. fot. Nadesłała: Joanna Zalewska, Główny specjalista ds. administracyjno-organizacyjnych OSiR Żiliborz.

To już ostatnia szansa by zapisać się do udziału w pierwszej edycji zawodów Grand Prix Żoliborza w Pływaniu. Na pływalni przy ul. Potockiej 1 w sobotę, 10 lutego, rozpocznie się cykl zmagań, które potrwają do połowy czerwca. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy w wieku od 7 do 89 lat.

Każdy z zawodników amatorów, który chce wystartować w cyklu Grand Prix Żoliborza w Pływaniu, znajdzie dla siebie odpowiednią kategorię wiekową. Będzie ich aż 14. W zależności od kategorii zawodnicy będą mieli do pokonania 25 lub 50 metrów stylem dowolnym. Dystans będzie mógł być zatem pokonany stylem grzbietowym, motylkowym, klasycznym lub kraulem.

Do cyklu Grand Prix zaliczane będą cztery tury. Pierwsza z nich odbędzie się już w sobotę, 10 lutego. Kolejne odbędą się 24 marca, 12 maja i 16 czerwca. Najlepsi pływacy, podczas każdej odsłony zawodów, będą nagradzani pamiątkowymi dyplomami i medalami. Do klasyfikacji generalnej sumowane będą trzy najlepsze wyniki uzyskane w czasie zawodów, a zwycięzcy poszczególnych kategorii na finał otrzymają wyjątkowe puchary.

Każdorazowo zawody odbywać się będą na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w dzielnicy Żoliborz, przy ul. Potockiej 1, a wziąć w nich udział będzie mogło nawet 200 zawodników. Start zmagań zawsze o godz. 8.30.

Zapisy do pierwszej tury zawodów prowadzone będą do środy, 7 lutego. W zależności od kategorii jednorazowa opłata (za udział w każdej turze)  wynosi od 15 do 20 zł. Zapisy można dokonać osobiście w OSiR Żoliborz (Dział Organizacji Imprez, pokój 114): w poniedziałki w godz. 12.00-17.00, w środy, w godz. 16.00-19.00 i w piątki w godz. 9.00-15.00 lub elektronicznie za pośrednictwem adresu imprezy@osir-zoliborz.waw.pl

Pierwsze zawody otworzy – Honorowy Starter: Paweł Korzeniowski, utytułowany pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012).

Więcej informacji o zawodach: https://www.facebook.com/events/1619073974879759/

Dokumenty do pobrania znajdziecie na naszej stronie: http://osir-zoliborz.waw.pl/index.php/zawody/

Organizatorzy: OSIR Żoliborz, Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

Patronat medialny: Gazeta Nowego Żoliborza, Nasz Żoliborz.

Nadesłała: Joanna Zalewska, Główny specjalista ds. administracyjno-organizacyjnych OŚRODEK SPORTU I REKREACJI M.ST. WARSZAWY w dzielnicy Żoliborz, ul. Potocka 1, 01-652 Warszawa, j.zalewska@osir-zoliborz.waw.pl , Źródło:um.warszawa.pl , Tomasz Demiańczuk.

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Pływalnia OSiR Żoliborz Dane adresowe:
Potocka 1
Warszawa

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Regulamin imprezy.
    (plik: regulamin_zawodow_gp.docx, rozmiar pliku: 38.23 KB)
    Pobierz