Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

ONKO LIGA 2019

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 11 lipiec, 2019 - 15:09, aholownia

Plakat zapowiadający wydarzenie. fot. Plakat zapowiadający wydarzenie.

Już tydzień pozostał do pierwszej edycji ONKO LIGI! Dołączcie do nas już 20-21 lipca, aby wspólnie kibicować drużynom z Polski i zagranicy w piłkarskiej rywalizacji!

Czym jest ONKO LIGA?
Jako Fundacja Spełnionych Marzeń na co dzień pracujemy z dzieciakami w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Naszym priorytetem są działania, które na celu mają stworzenie możliwości normalnego funkcjonowania – poza procesem leczenia, to powrót do rzeczywistości i „normalnego” życia jest najtrudniejszy dla wszystkich tych dzieci, które dotknęła choroba. Wierzymy, że im szybciej każde z nich poczuje, że może robić dokładnie te same rzeczy, co rówieśnicy, tym sprawniej przebiega proces rekonwalescencji.

Zgodnie z tą ideą od kilkunastu lat organizujemy w Warszawie zawody sportowe dla dzieci po leczeniu nowotworowym – do tej pory co dwa lata organizowaliśmy Igrzyska Spełnionych Marzeń (wcześniej funkcjonujące jako Onko Olimpiada), a w tym roku po raz pierwszy tworzymy zawody piłkarskie – Onko Ligę. Biorą w niej udział drużyny z całej Polski, ale też z kilku krajów europejskich.

Spotkajmy się w ten lipcowy weekend na stadionie AWF w Warszawie! Poza emocjonującymi meczami na odwiedzających czekają również takie atrakcje jak:

STREFA MAŁY INŻYNIER
Na dzieci czeka magiczny pokaz z suchym lodem z elementami kuchni molekularnej (smocze drinki) oraz walkami robotów sumo. Dzieci będą mogły zdalnie sterować robotami i nauczyć się ich obsługi. To wszystko dzięki uprzejmości Mały Inżynier Warszawa

STREFA KLUB ROBOTA
Kreatywne stoiska do budowy  robotów i niesamowitej zabawy!

STREFA MYDEŁEK
Warsztaty robienia mydełek dla dzieciaków!

NIEWIDZIALNA WYSTAWA DLA DZIECI
Nie zdradzamy tajemnicy, przekonajcie się sami w trakcie wydarzenia!

STREFA 4F
Wyjątkowa strefa dla dzieci z wyśmienitą zabawą! Na dzieci czekają huśtawki i wiele, wiele niespodzianek!

STREFA FUNDACJI SPEŁNIONYCH MARZEŃ
Malujemy buzie w barwy drużyn!

Przyjdź na wielkie otwarcie wydarzenia 20-go lipca o godzinie 10:00! Podczas otwarcia przewidziany jest wyjątkowy program artystyczny. Wystąpią dla nas Leon Voci, Ritmo Bloco, Cheer Angels i wiele, wiele innych! Wydarzenie poprowadzą Andrzej Nejman i Andżelika Piechowiak.

Pierwszą edycję ONKO LIGI współfinansowaniem i patronatem objęli: Ministerstwo Spraw Zagranicznych (projekt dofinansowany w ramach konkursu: „Dyplomacja publiczna 2019”), Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd m.st. Warszawy. Patronatów honorowych udzielili: Premier Rzeczpospolitej Polskiej, Prezydent Warszawy, Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Komitet Olimpijski oraz Ambasadorowie Czech, Litwy i Ukrainy. Wydarzenie jest organizowane w partnerstwie z Fundacją PZU i Fundacją Lotto.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu na stronie: http://bit.ly/onko-liga-2019
Strona Fundacji Spełnionych Marzeń: http://bit.ly/fundacja-spelnionych-marzen

Nadesłano:Katarzyna Parzuchowska, Fundacja Spełnionych Marzeń