Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

MKSN Mazowsze awansowało do grupy A!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 8 październik, 2020 - 13:40, aholownia

Drużyna MKSN Mazowsze. fot. Drużyna MKSN Mazowsze.

W dniu 2-4.10.2020r mieliśmy udaną, wspaniałą i niezapomnianą organizację imprezy sportowej na Eliminację do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn w Warszawie. W piątek, osiem drużyn przyjechało do hotelu „Holiday Park” w Warszawie na Bielanach. Miło było powitać ich po dłuższej przerwie spowodowanej z pandemią COVID-19. Zjedliśmy pyszną kolację,a następnie godzinie 21 wybraliśmy się na odprawę. Następnego dnia na hali sportowej przy ul. Strumykowej 21 przy wejściu nasz partner ,,SELFMAKER” - # SelfClean postawił sprzęt z płynem do dezynfekcji rąk. Wolontariusze pomogli nam przy organizacji wydarzenia, wielkie podizękowanai za ich zaangażowanie i poświęcony czas. Mecz zaczął się o 8:30, było wspaniale móc obejrzeć na żywo naszą wspanialą drużynę. Mecze można było również obejrzeć  na żywo na YouTube, mecz komentował Pan Tomasz Szarowolec wraz ze swoją łódzką ekipą. Każda drużyna pięknie walczyła o awans z grupy B do A i C do B. W grupie B zagrało 5 drużyn: Mazowsze Warszawa, MIG Piast Gliwice, ŁKSG Łódź, Czarna Harna Suwałki, REST GEST Rzeszów. Awansowała drużyna gospodarzy MKSN Mazowsze. Co ciekawe w zeszłym roku spadła z grupy A do B. W grupie C zagrały 3 drużyny: Ton Poznań, Radomig Radom i Pomorze Gdańsk. Zaawansowała drużyna Ton Poznań. Podczas meczu nasz ratownik Hubert Głagowski profesjonalnie zadbał o naszych zawodników. Podsumowując wydarzenie, wszystko przebiegło bezproblemowo a niezapomnianaa imprezea sportowa przeszła do historii. Dziękujemy wszystkim którzy przyjechali do Warszawy i wszystkim wolontariuszom, sędzioom, medykom, kamerzyście wraz z ekipą i kibicom!

Głównym celem imprezy było wyłonienie mistrzyni Polski wśród męskich piłkarzy. Pośrednimi celami turnieju były przygotowania do Igrzysk Głuchych w Brazylii w roku 2021 oraz  do kolejnych Mistrzostw Europy i Świata w roku 2022 i 2023.

Organizatorami imprezy byli Polski Związek Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz Mazowiecki Klub Sportu Niesłyszących „ Mazowsze” w Warszawie. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie.

Organizacja powyższej imprezy została zrealizowana wzorowo. Uczestnicy imprezy byli zadowoleni zarówno z warunków noclegowych jak i wyżywienia  w Hotelu „Holiday Park”. Byli też usatysfakcjonowani warunkami do rozgrywania meczów.  

Klub MKSN Mazowsze ma nadzieję, że za rok 2021 znowu podejmie organizację Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn grupa A..

Jako organizator serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Trzech Partnerzy : SELFMAKER w Łodzi , Hotel Holiday Park oraz TM Drukarnia Cyfrowa Wielkoformatowana w Warszawie za wsparcie i współpracę do realizacji zadań organizacyjnych.

W załączeniu protokoły ze szczegółowymi wynikami rozegranych meczów.

Nadesłano:MKSN Mazowsze

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Wyniki rozgrywek
    (plik: wyniki_meczow.doc, rozmiar pliku: 80 KB)
    Pobierz