Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: czwartek, 4 lipiec, 2019 - 11:32, aholownia

Uczestnicy Mistrzostw Europy Kadetów w Judo fot. Uczestnicy Mistrzostw Europy Kadetów w Judo

W niedzielę 30.06 na warszawskim Torwarze zakończyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Po wcześniejszych znakomitych występach w Pucharach Europy Katarzyna Sobierajska (-70kg) 17 – letnia zawodniczka AZS UW Warszawa zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie. Bardzo blisko podium byli także Albin Kocioł (-81kg) i Michał Jędrzejewski (-90kg).
W eliminacjach Katarzyna Sobierajska błyskawicznie poradziła sobie z Greczynką Aristeą-Ioanną Dimou, a następnie przegrała o wejście do półfinału z Łotyszką Uną Dolgilevicą, dla której to już trzeci start w ME Kadetach (sięgnęła po srebro w Warszawie), a niemal cała nasza reprezentacja debiutuje w takiej rangi zawodach. W repesażach Polka wygrała kolejno z Dunką Idą Jakobsen oraz Niemkami Tią Scheerat i Elisabeth Pflugbeil.
W sobotę świetnie radzili sobie również inni nasi judocy. Do walk o medale dotarli Albin Kocioł (TS Wisła Kraków) i Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk). Obaj ostatecznie zajęli 5 pozycje.
Albin Kocioł (-81kg) wygrał przez waza-ari z Łotyszem Maksimsem Duinovsem, a w ćwierćfinale szybko uporał się ze światową „dwójką” Rosjaninem Mikhailem Avdeevem, który w tym roku miał na koncie złote medale Pucharów Europy w Follonicy i Berlinie oraz brąz w Bielsku-Białej. Polak przegrał półfinał z Rosjaninem Ikhvanem Edilsultanovem, a o brąz z Węgrem Peterem Safrany.
Michał Jędrzejewski (-90kg) pokonał na inaugurację turnieju Litwina Marijusa Mitrochinasa, zaś w kolejnej walce przegrał w dogrywce z Włochem Daniele Accogli (nr 2 w rankingu światowym). Następnie pokonał dwóch znacznie wyżej notowanych rywali w repesażach - Bułgara Borislava Vladova i Gruzina Gizo Gugunashviliego - nr 10 i 8 na liście IJF. W walce o brąz uległ innemu gruzińskiemu zawodnikowi Tornike Poladishvili. 
W zawodach indywidualnych na Torwarze najlepiej walczyli Włosi, którzy mieli swoich 5 judoków w finałach i sięgnęli po 4 tytuły mistrzowskie. Po 2 złota zdobyli reprezentanci Rosji, Turcji i Francji, a po jednym Azerowie, Czesi, Belgowie, Ormianie i Gruzini.

Nadesłano: K.Nowak, Biuro Sportu i Rekreacji

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Zdjęcie uczestników mistrzostw Europy Kadetów
    (plik: img_20190627_162140.jpg, rozmiar pliku: 3602.11 KB)
    Pobierz