Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Memoriał im. Bolesława Dubickiego w zapasach w stylu klasycznym

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 18 luty, 2011 - 10:37,

Już po raz trzeci Uczniowski Klub Sportowy „Zdrowy Targówek” zaprasza na Memoriał im. Bolesława Dubickiego w zapasach w stylu klasycznym.

zdjęcie z zawodów fot. UKS "Zdrowy Targówek"

Zawody organizowane w dniach 25.-27.02.2011 r. w Hali OSiR Dzielnicy Targówek, przy ul. Ossowskiego 25 - będą jednocześnie rozgrywane jako Puchar Seniorów. UKS „Zdrowy Targówek” wygrał konkurs ofert w Polskim Związku Zapaśniczym na organizację Pucharu Polski. Honorowy patronat nad zawodami objęła Prezydent Warszawy, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, a swojego wsparcia udzielili nam członkowie Honorowego Komitetu Organizacyjnego w osobach: Grzegorz Zawistowski – Burmistrz Dzielnicy Targówek, Krzysztof Kłosek – prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Jan Żurawski – honorowy prezes WMOZZ, Dariusz Klimaszewski – działacz społeczny, Roman Soroczyński – prezes UKS Zdrowy Targówek. Patronat medialny sprawuje Radio RMF MAXXX.

Patron Pucharu, Bolesław Dubicki, przez całe życie był związany z Warszawą. Urodził się w 1934 r. na Szmulkach; pierwotnie trenował zapasy w nieistniejącym już klubie Ogniwo na Powiślu, skąd przeszedł do Legii. Ośmiokrotnie stawał na najwyższym podium mistrzostw Polski. Podczas igrzysk olimpijskich w 1960 r. zajął 5-6. miejsce, a w 1964 r. - 4. miejsce. W mistrzostwach świata dwukrotnie zdobywał  4. miejsce. Był wychowawcą wielu pokoleń zapaśników; jego zawodnikami byli mistrzowie olimpijscy Andrzej Wroński i Włodzimierz Zawadzki, wicemistrz olimpijski Jacek Fafiński oraz medaliści mistrzostw świata i Europy: Andrzej Malina, Wiesław Dziadura i Sławomir Luto. Do grona wychowanków B. Dubickiego należą również trenerzy UKS „Zdrowy Targówek”, Robert Żółtowski i Jacek Sidorowicz.

Organizatorzy spodziewają się około stu trzydziestu zawodników reprezentujących 40 klubów z całej Polski, oraz Ukrainy. Swój udział zapowiedzieli reprezentanci Polski, zaś wśród gości należy spodziewać się wielu byłych reprezentantów kraju na MŚ, ME, IO. Sędzią Głównym Memoriału będzie „profesor zapasów” Andrzej Supron. Walki eliminacyjne rozpoczną się w piątek, 25.02., o godz. 16:00 i będą trwały do godziny trzynastej w sobotę. Podczas przerwy, około godz. 13:30, uczestnicy zawodów złożą – w asyście żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego WP - kwiaty na grobie Bolesława Dubickiego, który został pochowany na Cmentarzu Bródzieńskim.

O godz. 14:00 nastąpi uroczyste otwarcie Memoriału, po czym odbędą się walki finałowe, zakończone wręczaniem nagród.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic do Hali Sportowej OSiR przy ul. Ossowskiego 25. Wstęp na imprezę jest wolny.

Zawody odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Program zawodów:

25.02.2011 /piątek/
13:00 – 16:00  weryfikacja zawodników, badania lekarskie i oficjalna waga.
16:00 – 19:30  walki eliminacyjne

26.02.2011 /sobota/
08:30 – 13:30  c.d. walk eliminacyjnych
13:30 – 14:00  przerwa, złożenie kwiatów na grobie Bolesława Dubickiego
14:00 – 14:30  uroczyste otwarcie turnieju
14:30              walki finałowe, do zakończenia turnieju.

27.02.2011 /niedziela/
Wyjazd ekip

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Hala OSiR Targówek Dane adresowe:
ul. Ossowskiego 25
Warszawa