Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

MARSZAŁEK NA ÓSMYM MIEJSCU W GRAND PRIX FRANCJI F1H20.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 8 lipiec, 2019 - 11:13, aholownia

MARSZAŁEK NA ÓSMYM MIEJSCU W GRAND PRIX FRANCJI F1H20.

BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK STARTUJĄC Z 13. POLA STARTOWEGO Z KWALIFIKACJI, PO WSPANIAŁEJ WALCE ZAJĄŁ 8. MIEJSCE W DZISIEJSZYM GRAND PRIX FRANCJI FORMUŁY 1 H20 W EVIAN.

7 lipca w Evian odbył się drugi wyścig sezonu Mistrzostw Świata F1H20 2019, w którym brał udział Bartłomiej Marszałek. We kwalifikacjach Marszałek zajął 13 pozycję. W wyścigu po bardzo dobrym starcie Marszałek skutecznie i konsekwentnie nadrabiał straty ostatecznie plasując się na mecie na ósmym miejscu. Przez 40 okrążeń wyścigu Polak awansował o 5 pozycji. Po dzisiejszym bardzo dobrym występie Bartłomiej Marszałek obronił 6. pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. To jak dotąd najlepszy sezon w wykonaniu Polaka i bardzo dobra prognoza na kolejne starty.

Bartłomiej Marszałek komentuje:

„Dzisiejszy wyścig był bardzo trudny ponieważ Evian słynie z wielkiej fali i trudnych warunków. Po kwalifikacjach czułem duży niedosyt, ale ostatecznie w wyścigu nadrobiłem straty i zdobyłem kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Bardzo dziękuje za kibicowanie i zapraszam na kolejny start w Chinach.

 

Wyścig w Evian wygrał Jonas Andersson z Indii (Team Amaravati), drugie miejsce zajął Shaun Torrente z Teamu Abu Dhabi, trzecie miejsce zajął Thani Al. Qemzi również z Teamu Abu Dhabi Kolejny wyścig Mistrzostw Świat F1H20 odbędzie się we wrześniu w Chinach.

Bartłomiej Marszałek ma 35 lat, 183 cm wzrostu i 85 kg wagi. Jest pierwszym i jedynym Polakiem startującym w prestiżowej motorowodnej serii F1 H2O. Sportowiec ma na koncie tytuł Wicemistrza Świata w klasie
0-350 z roku 2006. Od roku 2011 awansował do światowej elity najlepszych kierowców na świecie rywalizujących w formule 1 na wodzie. Trenerem i mentorem Bartłomieja jest sześciokrotny Mistrz Świata Waldemar Marszałek. Marszałek reprezentuje Polskę startując w barwach zespołu Emirates F1 Racing.

W sezonie 2019 Bartłomiej Marszałek, startuje łodzią dysponującą 2,5-litrowym silnikiem V6, o mocy 450 koni mechanicznych. Maszyna waży zaledwie 450 kg. Do setki przyspiesza w 2 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 250 km/h.

 

Nadesłano: Anna Rey-Klugiewicz,Biuro Sportru i Rekreacji