Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 27 czerwiec, 2018 - 09:59, arey

W historycznej stolicy Polski odbył się dziewiąty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów na rowerach górskich.

LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku

Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka już dziewiąty raz z rzędu. Na trasie uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu ścigało się prawie 450 amatorów MTB. Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się w sercu Płocka, na przepięknym Starym Rynku.

- To taki prawdziwy klasyk Mazowsza - mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Trasa w Płocku przebiega szerokimi, twardymi duktami i wąwozami na wysokiej skarpie wiślanej. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi jak na Mazowsze podjazdami i technicznymi zjazdami.

Na dystansie MAX (56 km) zwyciężył Łukasz Góralewski, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z KK Catena Wyszków) i Ernestem Kurowskim (AGK Nexelo Kurowski Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Żeszczyńska (Sklep Rowerowy Dirty40), wyprzedzając Sylwię Tkaczyk (Mybike.pl) i Katarzynę Pakulską (Adalight-Arealamp).

Trasę MINI (34 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (Absolute Bikes Team), finiszując przed Mateuszem Rochowiakiem (Kross Staff Team) i Mariuszem Szczepańskim (Niewiadów Boro). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Katarzynę Skurę (Jakoobcycles BKK Team) i Justynę Kwaśniewską (Probis Bike Team).

Na dystansie FAN (9 km) wśród chłopców zwyciężył Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), przed Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin) i Mateuszem Szczepańskim (V-Max Mińsk Mazowiecki). W gronie dziewcząt najlepsza była Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Katarzyną Jedynak (LeSz Go! Rogów Junior) i Zuzanną Gruszewską z Mławy. W Mini Crossie jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Płocku triumfował KK Catena Wyszków, przed Mybike.pl i MGG Dobry Kurs Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKK Huragan Wołomin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Struzikami i Rogalskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Płocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Płocka, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Płocku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

Teraz ekipa Poland Bike opuszcza Mazowsze i zaprasza w Góry Świętokrzyskie. Już w najbliższą niedzielę 1 lipca w Starachowicach odbędą się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym oraz II Starachowicka Strzała, czyli wyścigi amatorów na rowerach szosowych i górskich. A zaraz potem w dniach 6-8 lipca w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach Poland Bike zorganizuje trzydniową Koronę Świętokrzyską - Górską Etapówkę MTB. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Nadesłane przez: Media Poland Bike, media@polandbike.pl