Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

LEKKA ATLETYKA. Nagroda finansowa za rekord świata w rzucie młotem.

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 19 sierpień, 2015 - 14:37, kprzygoda

Na stadionie lekkoatletycznym OSiR Targówek Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy, wręczyła Nagrodę Sportową m.st. Warszawy Anicie Włodarczyk, jako uznanie dla osiągniętego przez nią niedawno rekordu w rzucie młotem 81,8 m.

Fot. R.Motyl fot. Fot. R.Motyl

Rekord został ustanowiony na 3. Festiwalu Rzutów im. Kamilii Skolimowskiej w Cetniewie w dniu 1 sierpnia 2015 r. Poprzedni rekord świata wynosił 79,58 m i również należał do Anity Włodarczyk. Jest to już czwarty rekord świata ustanowiony przez tą wybitną zawodniczkę.

Nagroda Sportowa m.st. Warszawy przyznawana jest wybitnym sportowcom, którzy wyróżnili się, zdobywając mistrzowskie laury na sportowych arenach Europy i świata. Nagroda ta jest również dla  tych sportowców, którzy rozsławili Warszawę na sportowych arenach, a Anita Włodarczyk niewątpliwie zalicza się do ścisłej czołówki  warszawskiej plejady sportowców.

Spotkanie z mistrzynią w OSiR Targówek odbyło się podczas zajęć „Lata z mieście - Zgrana załoga”, podczas której dzieci wzieły udział w ośmiu konkurencjach rekreacyjnych, np. unihokej, mega piłkarzyki, przeciąganie liny, kampa, zabawy z hula-hop.

Dzieci otrzymały bilety na Memoriał Kamili Skolimowskiej jaki odbędzie się w Warszawie 13 września.

źródło: um.warszawa.pl