Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Lato z Etnoligą

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 15 czerwiec, 2020 - 09:18, a.wasowska

Lato z Etnoligą fot. Lato z Etnoligą

Po wiosennej przerwie spowodowanej pandemią 30 maja ruszyły cotygodniowe treningi i sparingi dla dorosłych. Spotykamy się w każdą sobotę do końca czerwca na orliku przy ul. Targowej 86. O godz. 19 zapraszamy na treningi dla kobiet, osób trans, niebinarnych i queer, a o godz. 20 gramy w mieszanym towarzystwie damsko-męskim. Współorganizatorem zajęć jest klub sportowy Chrząszczyki, orlik udostępnia DOSiR Praga-Północ.

W weekend 20 i 21 czerwca zapraszamy na kolejną odsłonę Copa Colombia – charytatywnego turnieju piłki nożnej. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka piłek i sprzętu sportowego na rzecz akademii futbolu dla ubogiej młodzieży w mieście Pereira. Pomysłodawcą i współorganizatorem zawodów jest Willie Oviedo, uczestnik Etnoligi, trener bramkarzy WBS. Tym razem turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: dorośli (sobota) i U11 (niedziela).

Natomiast 28 czerwca wraca Etnoliga. Turniej miał być pierwotnie rozegrany wiosną, ale COVID-19 zmusił nas do zawieszania projektu. Chociaż to jubileuszowa edycja, jej forma będzie nieco skromniejsza niż zwykle. Mecze odbywać się będą w letnie niedziele, finały zaplanowaliśmy na 9 sierpnia. Zarówno Colombia Cup jak i Etnoliga zostaną rozegrane na boisku orlik ul. Przy Bażantarni 3 udostępnionym przez Dzielnicę Ursynów.

Wszystkie zajęcia i turnieje są bezpłatne. Program Aktywny Warszawiak prowadzony przez Fundację dla Wolności współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji i zapisy na https://www.etnoliga.org oraz na https://www.facebook.com/etnoliga.

Nadesłane: Fundacja dla Wolności

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Etnoliga harmonogram zajęć 2020
    (plik: etnoliga_harmonogram_zajec_2020.xls, rozmiar pliku: 31 KB)
    Pobierz