Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

KOLARSTWO - 90 LAT TOUR DE POLOGNE 18-20 maja. Rowerowe święto w...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 9 maj, 2018 - 07:54, kprzygoda

KOLARSTWO - 90 LAT TOUR DE POLOGNE 18-20 maja. Rowerowe święto w Wilanowie

WARSZAWSKI WEEKEND ROWEROWY W WILANOWIE – 90 LAT TOUR DE POLOGNE

Lodotyp Tour de Pologne. fot. Nadesłała: Justyna Kisiel, tel. +48 695 799 628, LANG TEAM Sp. z o.o.

WARSZAWSKI WEEKEND ROWEROWY W WILANOWIE – 90 LAT TOUR DE POLOGNE
1) 19-20.05 VIENNA LIFE LANG TEAM MARATONY ROWEROWE I LANG TEAM RACE - WIELKIE ROWEROWE ŚWIĘTO W WILANOWIE
To będzie niezapomniany rowerowy weekend w Wilanowie. W sobotę 19 maja odbędzie się Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy, a w niedzielę 20 maja Lang Team Race dla miłośników kolarstwa szosowego. Organizowane przez Czesława Langa Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe od lat cieszą się popularnością i uznaniem w kolarskim środowisku. Warszawska odsłona cyklu tradycyjnie odbędzie się w Wilanowie, a wystartować w niej może każdy – wystarczy mieć rower i kask. Dzieci z rodzicami mogą wziąć udział w Paradzie Rodzinnej, a bardziej doświadczeni kolarze mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini, Medio i Grand Fondo. W tym sezonie królewski dystans, z racji stulecia odzyskania niepodległości, oscyluje wokół 100 kilometrów. Trasa warszawskiego maratonu jest szybka i płaska. Po starcie w Wilanowie kolarze pojadą na południe wzdłuż Wisły i pokonają rundę między miejscowościami Obórki, Gassy, Obory i Konstancin-Jeziorna. Meta, tak jak start, będzie umiejscowiona przy Pałacu w Wilanowie. „Wilanów i okolice to świetne miejsce na rower. Sam często odwiedzam te tereny i widzę jak wiele osób jeździ na rowerze. I właśnie o to nam chodzi – aby jak najwięcej ludzi aktywnie i zdrowo spędzało wolny czas. A rower i Vienna Life Lang Team Maraton jest znakomitym sposobem na aktywny weekend” – mówi Czesław Lang. Dzień po maratonie swoich sił będą mogli spróbować miłośnicy kolarstwa szosowego. Lang Team Race to zawody przeznaczone właśnie dla nich – na tym wyścigu każdy może poczuć się jak Rafał Majka, czy Michał Kwiatkowski. Starannie dobrana trasa, dwa dystanse do wyboru, scenografia z Tour de Pologne i oczywiście kolarski peleton z niepowtarzalną atmosferą. Dodatkową atrakcją kolarskiego weekendu w Wilanowie będzie uroczysta i otwarta dla wszystkich prezentacja Tour de Pologne, która odbędzie się w piątek 18 maja. W roku 90-lecia wyścigu i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy szykują wiele niespodzianek.
2)      MUZEUM TOUR DE POLOGNE – OTWARTE DLA WSZYSTKICH W DNIACH 18-20 MAJA NA DZIEDZIŃCU PAŁACU W WILANOWIE W GODZINACH 10:00-20:00
Mobilne muzeum Tour de Pologne jest pierwszym tego typu projektem na świecie.  To miejsce, które przenosi nas w świat kolarstwa i historii Polski. Innowacyjna formuła muzeum łączy nowoczesne technologie w postaci prezentacji multimedialnych oraz wyjątkowe artefakty kolarskie. Dzięki takiej formule fani kolarstwa i nie tylko mogą zobaczyć jak wyglądały początki kolarstwa na ziemiach polskich oraz wkład kolarzy w rozwój historii naszego kraju. Prezentacje i gabloty pokazują także jak na przestrzeni lat zmieniało się samo kolarstwo – sprzęt, technologia, ubiór. Wśród wyjątkowych eksponatów znajdują się między innymi najstarszy zrekonstruowany rower przywieziony z Paryża do Lwowa w 1867 roku, oraz rower, na którym Czesław Lang wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Moskwie, a także mnóstwo pamiątek, proporczyków, pucharów i kolarskich trofeów. Mobilne muzeum Tour de Pologne jest częścią Roadshow 90 lat Tour de Pologne, czyli cyklu imprez skierowanych do całych rodzin zawierających elementy edukacji historycznej, aktywności fizycznej oraz rozrywki. W kolarskich miasteczkach pojawią się strefy wyzwań, w których będzie można wystartować m.in. w Mikro Tour de Pologne Amatorów z innowacyjnym pomiarem czasu i połączeniem trenażerów z makietą etapu Tour de Pologne. Chętni będą mogli także wziąć udział w Grand Prix „Wyścigu Niepodległości” na trenażerach, a także wziąć udział w konkursach, między innymi „Pobij czas Gwiazd Kolarstwa”, w Interaktywnym Quizie kolarskim oraz wyścigu mini rowerów. Całe rodziny znajdą coś dla siebie w strefie fit będzie można wziąć udział w niedzielnej rozgrzewce. Wszystko to w oryginalnej oprawie i scenografii Tour de Pologne w połączeniu z poradami fachowców na temat aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia. Dodatkowo w galerii handlowej Carrefour na siedem dni przed eventem rozpocznie się wystawa zdjęć „90 lat Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości”. To wyjątkowa wystawa prezentująca 30 historycznych, niepublikowanych wcześniej zdjęć. Dzięki nim można z bliska poznać dawnych oraz współczesnych herosów kolarstwa i zwycięzców Tour de Pologne.
3) STOISKO ZDM:
Główną atrakcją stoiska Zarządu Dróg Miejskich będzie trójkołowy rower transportowy przystosowany zarówno do przewożenia towarów jak i pasażerów. Na miejscu będzie można przejechać się rowerem oraz dowiedzieć się więcej o zasadach funkcjonowania miejskich wypożyczalni takich pojazdów. Oprócz tego dostępny będzie szereg przydatnych materiałów informacyjnych i edukacyjnych i gadżety, m.in.: broszury o przepisach ruchu drogowego czy też odblaski. Dodatkowo dla rowerzystów w potrzebie zapewniamy na miejscu zestaw podstawowych narzędzi oraz pompkę.

Stoisko (jak poinformował Marcin Górecki z Wydziału Komunikacji Społecznej ZDM) planujemy wystawić jedynie w sobotę tj. 19.05 br. Ewentualne szczegóły logistyczne jak zadeklarował Pan Marcin, uzgodni z Panią Justyną Kisiel z LANG Team.

4) ROWERY VETURILO:
Operator systemu Veturilo - firma Nextbike Polska S.A. dostarczy rowery Veturilo w liczbie 100 szt. na parking przy ul. Kostki-Potockiego w dniu 19.05.br. na potrzebę przejazdu i poszczególnych uczestników imprezy. Rowery będą dowiezione na godzinę 8:00 i będą dostępne do godziny 15:00 lub do wypożyczenia ostatniego z setki rowerów. Osoby KTÓRE WYPOŻYCZĄ ROWERY Veturilo będą mogły przejechać trasa parady wyścigu Lang Team Race, zostanie dla nich przygotowany dodatkowy sektor startowy. Start nastąpi o 11:20 tuż przed startem parady rodzinnej wyścigu Vienna Life Lang team Maratony Rowerowe. Operator systemu na miejscu zabezpieczy rowery poprzez przypięcie do barierek zabezpieczających / wygradzających plac. Operator systemu w systemie stworzy tymczasową lokalizację dedykowaną na przedmiotową imprezę, do której będą przypisane dostarczone jw. rowery. Użytkownicy będą mogli wypożyczyć przedmiotowe rowery wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i odbezpieczyć za pomocą kodu do objemy. Użytkownicy zwracają wypożyczone z parkingu przy ul. Kostki-Potockiego rowery wyłącznie na oficjalnych stacjach. Od momentu wypożyczenia rowerów ze stacji tymczasowej jw. obowiązywać będzie Użytkowników regulamin Veturilo, w tym opłaty z niego wynikające. Ze strony Operatora systemu na miejscu cały czas będzie osoba nadzorująca przebieg ww. akcji, a w całym okresie trwania imprezy Operator systemu będzie zwracać szczególną uwagę na stacje zlokalizowane na Wilanowie pod kątem potrzeb użytkowników. Dane kontaktowe do Operatora systemu Veturilo (na potrzeby organizacyjne imprezy):
organizacja, nadzór nad przygotowaniami przed imprezą – Mateusz Ostrowski tel. 533 336 349; w trakcie trwania imprezy – Dyspozytor 24h – tel. 696 003 710.
Kontakt dla użytkowników – bez zmian tj. zgodnie z obowiązującym Regulaminem – Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

5) NOC MUZEÓW W MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE 19 MAJA 2018
Wilanowskie muzeum łączy w sobie przeszłość i teraźniejszość, dawnych bohaterów i współczesną publiczność, bezcenne dzieła sztuki z wielu stron świata i nowoczesne technologie, ale przede wszystkim kultury Wschodu i Zachodu. Tym niezwykłym, niecodziennym, często zaskakującym związkom poświęcamy tegoroczną Noc Muzeów.  Zapraszamy na specjalne pokazy wyjątkowych dzieł sztuki, inspirujące warsztaty, pokazy rekonstrukcyjne, pokaz mody i wiele innych atrakcji. Dowiedzą się Państwo wiele o dawnych kulturach i zwyczajach, a my spróbujemy odpowiedzieć na każde pytanie.

PAŁAC

Zwiedzanie pałacu, godz. 19.00–24.00, ostatnie wejście o godz. 23.30.

Apartamenty Królewskie na parterze pałacu: najpiękniejsze, najcenniejsze paradne komnaty króla Jana III Sobieskiego i królowej Marii Kazimiery z oryginalną barokową dekoracją.
Wystawa czasowa w Wielkiej Sieni: tu zaprezentujemy olśniewające tkaniny tureckie, zdobyte pod Wiedniem przez króla Jana III, wypożyczone z klasztoru benedyktynek w Krzeszowie. Towarzyszyć im będzie wyjątkowej klasy portret króla Jana III, pochodzący z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzieła te w latach 2016–2017 zostały poddane konserwacji  i podczas Nocy Muzeów zostaną pokazane polskiej publiczności po raz pierwszy – w pełnym blasku.
Pokoje Chińskie i Myśliwskie (kolekcja sztuki orientalnej i zdobniczej) oraz Galeria Magazynowa – nowa przestrzeń ekspozycyjna w pałacu: tu prezentujemy ekskluzywną kolekcję wyrobów sztuki złotniczej, oryginalne tkaniny ścienne z apartamentów królewskich oraz kolekcję przedmiotów z Dalekiego Wschodu. Specjalnie zaprojektowane nowoczesne gabloty umożliwiają zwiedzającym oglądanie delikatnych eksponatów z bardzo bliska.

Parter pałacu (Apartamenty Królewskie i Wielka Sień) jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Aplikacja Wilanów Guide
Aplikacja pełni funkcję przewodnika po muzeum i umożliwia gościom zwiedzanie pałacu według kilku ścieżek tematycznych: „Wnętrza i kolekcja”, „Odkrycia konserwatorskie”, „Dla dzieci”, „Kobiety w Wilanowie”. Wszystkie ścieżki dostępne są w kilku wersjach językowych, w tym również w języku migowym, w polskiej wersji językowej zostały uzupełnione o audiodeskrypcje omawianych obiektów.

Opowieści o obiektach w kolekcji, godz. 19.00–23.30 – prezentacje (dorośli i młodzież).
Historycy sztuki i konserwatorzy przybliżą gościom dzieła z wilanowskiej kolekcji sztuki dalekowschodniej oraz obiekty, które poprzez swoje egzotyczne pochodzenie łączą nasze muzeum ze sztuką z innych stron świata.

DZIEDZINIEC GŁÓWNY

Kiermasz książek wydanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, godz. 19.00–24.00.  Mądre i piękne książki sprzedajemy z atrakcyjnymi rabatami.

Skąd pochodzą kazuary, godz. 19.00–23.00 – warsztaty (rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat).
Kazuara– ptaka pochodzącego z odległych stron, można było spotkać w zwierzyńcu króla Jana III. W trakcie warsztatów plastycznych dowiemy się o nich więcej, przekonamy się również, jakie egzotyczne zwierzęta i rośliny można obecnie zobaczyć w ogrodach wilanowskich.

Podróże z kawą, godz. 19.00–23.00 – pokaz (dorośli)
Opowiemy o kawie – skąd pochodzi, jak trafiła do Europy i co ma wspólnego z królem Janem III?  Będzie można również spróbować swoich sił w rozpoznawaniu rożnych gatunków kawy.

Widowisko historyczne, godz. 19.00 (dorośli)
Spektakl pokazujący życie na dworze Jana III. Wielka polityka i intrygi dworskie przeplatają się z barwnymi opowieściami o obyczajach w dawnej Rzeczypospolitej i kulturze stołu biesiadnego.

Czar i wdzięk Niepodległej (1918–2018), godz. 21.00 pokaz mody (w przypadku deszczu pokaz odbędzie się w Oranżerii)
Uczestniczki VI edycji programu „Debiutantki” i artyści Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie przedstawią widowisko kostiumowe inspirowane modą okresu międzywojennego. Wilanowską scenę zdominują długie, błyszczące suknie, cekiny, hafty ze złotych nici, perły, szklane paciorki i pióra.
NAMIOT SCRIPTORIUM VILLA NOVA (PERGOLA)

Wilanowskie tapety, godz. 19.00–23.00 – warsztaty (dzieci powyżej 5 lat, młodzież, dorośli):
opowiemy o wystroju Pokojów Chińskich w pałacu i zaprezentujemy najdawniejszą metodę tworzenia papierowych dekoracji ściennych. Wykonamy odbitki z drzeworytu z dalekowschodnim motywem obecnym w wilanowskich pokojach.

Farfurowy zawrót głowy, godz. 19.00–23.00 – warsztaty (dzieci powyżej 8 lat, młodzież, dorośli): opowiemy o znajdujących się w kolekcji wilanowskiej wyrobach i dekoracjach ceramicznych, nazywanych dawniej farfurami. Pokażemy też, jak odróżnić fajans od porcelany i wykonamy dekoracje naśladujące XVII-wieczną technikę zdobienia kafli kobaltem.

VILLA INTRATA
Co Turcy mogli jeść pod Wiedniem?, godz. 19.00–21.00 – warsztaty kulinarne (dorośli, wymagane zapisy). Podczas warsztatów spojrzymy na historię wielkiej bitwy z perspektywy kuchni, w której wielką rolę odgrywały przyprawy, decydujące o smaku i wyglądzie potraw.

PRZEDPOLE OBOK DOMKU LANCIEGO

Bułat – tajemnicza stal Wschodu, godz. 19.00–23.00 – pokaz (dorośli).
Po raz pierwszy w Warszawie będzie można zobaczyć rekonstrukcję unikalnego procesu wytopu bułatu, czyli specjalnej stali, znanej również jako damascen, który łączy w sobie twardość i sprężystość. Umiejętność tego tradycyjnego sposobu produkcji jest obecnie rzadka  i jego recepturę  bada i odtwarza archeologia eksperymentalna.
           
Turecki kard – majstersztyk rzemieślnika, narzędzie żołnierza, ozdoba eleganta, godz. 19.00–23.00 – pokaz (dorośli).
Pokaz kucia karda, czyli noża, jednego z bardziej niezwykłych elementów uzbrojenia tureckiego, będzie nie tylko popisem umiejętności wilanowskich rekonstruktorów, ale także opowieścią o znaczeniu i roli tej ozdoby strojów i wyznacznika społecznego statusu właściciela. Oryginalne egzemplarze karda można obejrzeć w kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie.

6) PIKNIK +4 ŁAPY 19 MAJA 2018 ROKU GODZ. 09:00-17:00 PLAŻA WILANÓW

7) ROWEREM WE WŁASNYM CELU – 20 MAJA GODZ. 14:00-18:00 – PLAŻA WILANÓW
- przyjedź rowerem na plażę w Wilanowie
- Zarejestruj się i odbierz numer startowy
- wybierz trasę według swoich możliwości
- Dla zdrowia, dla chorego kolegi, dla siebie – wyznacz sobie cel, w którym jedziesz
- wyrusz w drogę, liczy się każdy kilometr
- zgłoś się do punktu kontrolnego i odbierz pamiątkowy dyplom
- przejechane przez ciebie kilometry przeliczymy na pieniądze dla mieszkańców dzielnicy Wilanów

8) 20 MAJA WIECZORNE ZAKOŃCZENIE WEEKENDU
koncert NEEA 18:00-19:00 Plaża Wilanów
koncert Grzegoż Hyży 19:00-20:30 Plaża WIlanów

Nadesłała: Justyna Kisiel, tel. +48 695 799 628, LANG TEAM Sp. z o.o., ul. Pachnąca 81, 02-792 Warszawa, tel. +48 (22) 649 24 91 wew. 6, fax: +48 (22) 649 24 98, www.langteam.com.pl

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Regulamin. Nadesłała: Justyna Kisiel, tel. +48 695 799 628, LANG TEAM Sp. z o.o.
  (plik: regulamin_vienna_life_lang_team_maratony_rowerowe_2018.pdf, rozmiar pliku: 332.7 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Program. Nadesłała: Justyna Kisiel, tel. +48 695 799 628, LANG TEAM Sp. z o.o.
  (plik: program_nm_2018_04.03.18.docx, rozmiar pliku: 425.05 KB)
  Pobierz
 3. 3.
  Regulamin Miejskiej Gry. Nadesłała: Justyna Kisiel, tel. +48 695 799 628, LANG TEAM Sp. z o.o.
  (plik: regulamin_gry_miejskiej.docx, rozmiar pliku: 116.98 KB)
  Pobierz