Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

JUDO. 24-25 września. XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowy Puchar...

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 16 wrzesień, 2016 - 10:27, kprzygoda

JUDO. 24-25 września. XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowy Puchar Polski

XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowy Puchar Polski. W turnieju wystartuje około 1200 zawodników z 30 państw w wieku 13 - 19 lat. Wstęp wolny!

JUDO. 24-25 września. XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowy Puchar Polski

XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowy Puchar Polski

24 i 25 września 2016 r. na Hali widowiskowo sportowej Torwar 1 odbędzie  się XVIII Warsaw Judo Open, będący największym w Polsce i jednym z największych w Europie turniejów judo. zaliczanym do elitarnej grupy European TOP Judo Tournaments. WJO jest Międzynarodowym Pucharem Polski w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów. WJO jest turniejem selekcyjnym do Kadr Narodowych dla Polskiego Związku Judo oraz dla Federacji Judo w Litwie, Estoni i na Łotwie. 

W turnieju wystartuje około 1200 zawodników z 30 państw w wieku 13 - 19 lat. Warsaw Judo Open jest jedynym turniejem na świecie prowadzonym całkowicie elektronicznie, dzięki wykorzystaniu fińskiego programu JudoShiai. Każdy zawodnik otrzymuje identyfikator z kodem kreskowym, którym legitymuje się przy weryfikacji wagi oraz przed każdą walką. Wszystkie wyniki, listy walk są dostępne poprzez urządzenia multimedialne typu smartfon, tablet. Wszystkie walki rejestrowane są przez kamery obsługiwane przez sędziów klasyfikatorów, a wyniki oraz transmisja video z walk medalowych są dostępne on-line na stronie turnieju.

Widownia na ponad 4800 osób oraz wielkość hali Torwar I zapewnia komfort nie tylko zawodnikom (10 mat), ale też wszystkim rodzicom oraz sympatykom judo, którzy 24 i 25 września odwiedzą turniej (wstęp wolny). Ostatni weekend września to dzięki Warsaw Judo Open prawdziwe święto Judo  w Warszawie.

Turniej jest prowadzony według najwyższych europejskich standardów.

Głównym organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Judo „Ryś” z Ursynowa. Współorganizatorami są Warszawsko Mazowiecki Związek Judo oraz Hala Sportowa Torwar.

Turniej rozpocznie się o godzinie 9.00 walkami eliminacyjnym prowadzonymi na 10 matach. O godzinie 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie. Blok finałowy potrwa od 15.30 do 19.00. Wśród gości honorowych na trybunach zasiądą najwybitniejsi polscy judocy: dwukrotny Mistrz Olimpijski Waldemar Legień i Mistrz Olimpijski Paweł Nastula. Swoją obecność zapowiedzieli także przedstawiciele władz m.st.Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Impreza jest współfinansowana ze środków m.st.Warszawy, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Województwa Mazowieckiego.

Strona turnieju: www.wjo.org.pl

https://www.facebook.com/WarsawJudoOpen/

Nadesłał: Cezary Borzęcki, judo@judo-rys.pl , 504 127 407.

Zobacz na mapie

1.
zamknij
Torwar 1 - COS Warszawa Dane adresowe:
Łazienkowska 6a
Warszawa

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Plakat
    (plik: plakat_wjo_2016.pdf, rozmiar pliku: 900.42 KB)
    Pobierz