Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

Inauguracja sezonu siatkarskiego w Warszawie - City Volley Cup 2020

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: środa, 9 wrzesień, 2020 - 10:17, a.wasowska

Inauguracja sezonu siatkarskiego w Warszawie - City Volley Cup 2020 fot. Inauguracja sezonu siatkarskiego w Warszawie - City Volley Cup 2020

UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa, KS Camper Wyszków i Legia Warszawa – te drużyny w najbliższy weekend (12-13.09) zmierzą się w szóstej edycji siatkarskiego turnieju City Volley Cup rozgrywanego w hali przy ul. Niegocińskiej 2 w Warszawie.

Legioniści przygotowują się do startu rozgrywek sezonu 2020/2021 pod okiem nowego trenera Mateusza Mielnika. Zespół wzmocnił się kilkoma zawodnikami z przeszłością w PlusLidze i I lidze. Do przyjmujących dołączą Paweł Pietkiewicz (wcześniej m.in. AZS Politechnika Warszawska, AZS Częstochowa, Indykpol AZS Olsztyn) oraz Szymon Pałka (wcześniej LUK Politechnika Lublin – I liga). Do grona środkowych dołączył Patryk Akala, który występował m.in. w Lechii Tomaszów Mazowiecki i Aluron Virtu Warcie Zawiercie.

Wskazani zawodnicy dołączą do doświadczonych graczy Legii - rozgrywającego Macieja Stępnia, atakującego Arka Żakiety, środkowego Tomasza Obuchowicza i libero Bartosza Tomczaka. W składzie na nowy sezon nie mogło zabraknąć graczy, którzy od początku reaktywacji sekcji w 2014 roku bronią barw „Wojskowych” – Mariusza Godlewskiego, Daniela Rosy i Kamila Szewczyka. Poprzedni sezon Legia zakończyła na 5. Miejscu w tabeli grupy II, II ligi, przez co nie awansowała do fazy play-off.

Obok Legii, w City Volley Cup zagrają trzy zespoły:
KS Camper Wyszków
KS Metro Warszawa
UMKS MOS Wola Warszawa

Tradycją City Volley Cup był udział drużyn z zagranicy. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną organizatorzy postanowili zaprosić lokalnych rywali Legii, występujących wspólnie w grupie II, przez co ten ostatni sprawdzian przed rozgrywkami ligowymi nabiera dodatkowego smaczku.

Potyczki w trakcie City Volley Cup będą więc okazją do sprawdzenia umiejętności i potencjału zespołów przed rozpoczęciem ligowych zmagań. Wyrównana stawka sprawi, że w trakcie turnieju nie zabraknie emocji i dobrej siatkówki.

Serdecznie zapraszamy do hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A.

Wstęp na zawody jest wolny!

Poniżej terminarz rozgrywek:

Sobota, 12 września
g. 10:00 - Legia Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa
60 minut po zakończeniu: Metro Warszawa - Camper Wyszków

g. 17:00 Camper Wyszków - UMKS MOS Wola Warszawa
60 minut po zakończeniu: Legia Warszawa - Metro Warszawa

Niedziela, 13 września
g. 10.00 Metro Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa
60 minut po zakończeniu: Legia Warszawa - Camper Wyszków

Turniej współfinansowany przez Miasto St. Warszawa.

Turniej współorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów.

Nadesłał: M. Trybusz