Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

FUTSALISTKI MKSN MAZOWSZA WARSZAWA - MISTRZYNIAMI POLSKI PO RAZ PIĄTY!

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: poniedziałek, 29 marzec, 2021 - 14:05, aholownia

Zawodniczki MKSN Mazowsze Warszawa na tle barmki.

FUTSALISTKI MKSN MAZOWSZA WARSZAWA - MISTRZYNIAMI POLSKI PO RAZ PIĄTY Z RZĘDU !!!
W dniach 26-28 marca 2021r. odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet w Hali Sportowej przy Strumykowej 21 w Warszawie..

W turnieju wzięły 4 drużyny: obrończyni tytułu i gospodyni MKSN „Mazowsze” Warszawa, „Korona” Szczecin, „Świt” Wrocław oraz „MIG-Piast” Gliwice.

W dniu 27 marca br. pierwszy mecz w sobotę Mazowszanki zagrały z drużyną Gliwic Mecz zakończył się zwycięstwem naszych piłkarek wynikiem 9 do 1. Kolejny mecz w tym turnieju Szczecinianki wygrany 8:3 z Wrocławiankami. Po obiedzie Mazowszanki zagrały z Wrocławiankami i bez problemu wysoko pokonały 14:1. Czwarty mecz tego dnia zagrały drużyny z Szczecina i Gliwic. Gliwicki nie dały rady przeciw dobrze grającej drużyny Szczecińskiej i przegrały wynikiem 1:8.

Po pierwszym dniu było już wiadomo, że Warszawianki i Szczecinianki będą walczyły o mistrzostwo Polski, a Wrocław i Gliwice nie mieli żadnych zwycięstw na koncie i musieli walczyć o brąz.
Piąty mecz zagrały drużyny walczące o Tytuł Mistrzostwa Polskiego - Mazowszanki i Szczecinianki miały po dwie wygrane w dwóch meczach. W pierwszej połowie „Mazowsze” prowadziła 4:0, po drugiej połowie rozgromiła więcej o 10 bramek i tylko straciła jedną bramkę, wynik końcowy meczu 14:1. Została Mistrzem dla Mazowszanek, a Szczecinianki otrzymały srebrne medale.

W meczu o brąz Wrocławianki nie wykazała żadnych chęci, ani pomysłów do wygrania meczu i w efekcie przegrały mecz z Gliwickimi 1:2.
Na turnieju był obecny p. Aleksander Opaczewski - Trener reprezentacji Polski Kobiet PZSN, Andrzej Kopiński - Trener bramkarza reprezentacji Polski Kobiet PZSN, Jarosław Janiec - Członek Zarządu PZSN oraz p. Eugeniusz Morawski - Koordynator organizacji imprezy MPN.
Na zakończeniu turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. Najważniejsza statuetka - MVP całego turnieju - powędrowała do Mazowsza Warszawa - Suchorowska Paulina. Najlepszą bramkarką została Joanna Kaczmarczyk - „Mazowsze” Warszawa, a królową strzelców została Kaczmarczyk Marta - „Mazowsze” Warszawa, która w całym turnieju strzeliła 10 bramek. Do najlepszej piątki turnieju zostały wybrane trzy Szczecinianki : Dampc Agata - Bramkarka, Liścioch Ewa, Siwek Justyna, a dwie Warszawianki : Dampc Karolina i Agnieszka Boćkowska.
Na zawodach było bez publiczności z powodu epidemii COVID’19.
Cała impreza była udana zarówno pod kątem organizacji jak i pod kątem sportowym dla gospodarzy „Mazowsze” Warszawa.
W załączeniu protokoły ze szczegółowymi wynikami rozegranych meczów.

Nadesłano:MKSN Mazowsze Warszawa

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Wyniki meczów.
    (plik: wyniki_meczow.doc, rozmiar pliku: 61.5 KB)
    Pobierz