Sportowa Warszawa

Sportowa Warszawa

CZWARTA DYSCYPLINA TRIATHLONU – TRIATHLONIŚCI CHARYTATYWNIE

Powiększ Zwykły Pomniejsz
opublikowano: piątek, 24 styczeń, 2020 - 09:32, aholownia

Plakat informujący o wydarzeniu. fot. Plakat informujący o wydarzeniu.

CZWARTA DYSCYPLINA TRIATHLONU – TRIATHLONIŚCI CHARYTATYWNIE
Istnieje w triathlonie taka Dyscyplina, która nie wymaga ani mistrzowskiej kondycji, ani specjalnej diety, czy morderczych treningów. W Czwartej Dyscyplinie używa się tylko jednego mięśnia – serca. Czwartą Dyscypliną jest POMAGANIE.
„Akcją charytatywną Czwarta Dyscyplina Triathlonu pomagamy podwójnie – wspieramy osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz wzmacniamy motywację zawodników do osiągnięcia swojego celu sportowego. Każdy zawodnik może stać się Darczyńcą deklarując, że  za każdy przebyty kilometr trasy przekaże 1 złotówkę na nasz cel społeczny” – komentuje Waldemar Waligórski, triathlonista i współtwórca kampanii.
W kampanii może wziąć udział każdy zawodnik, który startuje w ramach dowolnej imprezy triathlonowej. Wystarczy, że zadeklaruje chęć udziału w akcji, a po biegu wpłaci na konto Stowarzyszenia równowartość przebytej trasy np. 56,5 km = 56,5 zł. Szczegóły na stronie www.czwartadyscyplina.com
Celem kampanii jest zebranie środków  na Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Łopiennie. Rozbudowana zostanie część do rehabilitacji – „Chcemy stworzyć przestrzeń do rehabilitowania naszych Podopiecznych tu na miejscu. Rehabilitacja to dla nich codzienna tarcza przed bólem, którego źródłem jest niepełnosprawność. Razem możemy stworzyć miejsce będącą furtką do Ich lepszego życia” – mówi Maria Kopaszewska, liderka Czwartej Dyscypliny.
Akcję prowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Uśmiech Nadziei z Łopienna (woj. wlkp). Czwarta Dyscyplina wspiera „Drugie Skrzydło”, czyli cel rozbudowy drugiego skrzydła Domu dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi w Łopiennie.
Od kilku lat aktywnie wspierają nas m.in.: GreatMan Trilogy (Kórnik, Kościan, Śrem), Calisia Triathlon i Polski  Związek Triathlonu.

Nadesłano: Maria Kopaszewska